Žaidynių programa plečiasi

Data

2002 05 14

Įvertinimas
0

Gegužės 14 d. Kūno kultūros ir sporto departamente įvyko 2002 m. Lietuvos jaunių sporto žaidynių organizacinio komiteto posėdis.
Organizacinio komiteto nariai buvo supažindinti su Lietuvos sporto strateginių klausimų ekspertų komisijos nutarimu į Lietuvos jaunių žaidynių programą įtraukti dar tris neolimpines sporto šakas - orientavimosi sporto, sportinių šokių bei šachmatų, atsižvelgiant į jų populiarumą ir pasiektus laimėjimus. Nors regbis ir badmintonas Lietuvoje nėra itin populiarios sporto šakos, o jų atstovai kol kas puikiais rezultatais pasigirti negali, Strateginių klausimų komisija, išklausiusi šių sporto šakų pageidavimą, leido Žaidynėse dalyvauti ir joms, bet už savo lėšas ir neskaičiuojant jų taškų kompleksinėje įskaitoje. Kadangi badmintono sporto šakos atstovų tokios sąlygos netenkino, jie atsisakė dalyvauti Žaidynėse. Kitos keturios sporto šakos pateikė Organizaciniam komitetui savo nuostatus.
Pagal gyventojų skaičių visi Lietuvos miestai ir rajonai, dalyvaujantys Žaidynėse, yra suskirstyti į šešias grupes. Organizacinis komitetas gavo Skuodo rajono prašymą perkelti jį iš V grupės į VI, nes sumažėjo rajono gyventojų skaičius. Gavus 2001 m. visuotinio gyventojų surašymo duomenis, paaiškėjo, kad reikėtų patikslinti dar kelių rajonų grupes. Tačiau Organizacinis komiteto priėmė nutarimą iki Lietuvos jaunučių, jaunių ir jaunimo sporto žaidynių ciklo pabaigos, t.y. 2004 m., šis suskirstymo nekeisti. Ciklui pasibaigus, miestai ir rajonai bus perskirstyti į grupes, suradus tobulesnius skirstymo kriterijus.
Kaip jau minėta, Lietuvos jaunių sporto žaidynių atidarymas vyks Alytuje. Kokią šventę žadama surengti jauniesiems sportininkams, papasakojo Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas Egidijus Kašėta. Kadangi vyksta Alytaus sporto rūmų remontas - rengiamasi Europos jaunimo krepšinio čempionatui ir darbai iki Žaidynių atidarymo gali būti nebaigti, alytiškiai nusprendė atidarymą surengti II vidurinės mokyklos stadione. Per atidarymą žada groti "Geležinio vilko" pučiamųjų orkestras, pasirodys Moksleivių kūrybos centro cirkas "Dzūkija", į padangę kils oro balionai.
Organizacinio komiteto nariai po posėdžio susitiko su sporto federacijų generaliniais sekretoriais bei teisėjais ir su jais aptarė Žaidynių vykdymo tvarką.