Visuomeninės sporto organizacijos aptarė šių metų nuveiktus darbus

Data

2002 12 05

Įvertinimas
0

Gruodžio 5 d. Kūno kultūros ir sporto departamente (KKSD) įvyko šalies nevyriausybinių sporto organizacijų atstovų pasitarimas.Apie šalies nevyriausybinių sporto organizacijų 2002 m. veiklos rezultatus ir pagrindines 2003 m. darbo gaires kalbėjo šalies nevyriausybinių organizacijų vadovai. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentas Artūras Poviliūnas kaip dvi pagrindines LTOK darbo kryptis įvardijo pasirengimą Atėnų olimpinėms žaidynėms ir olimpinio švietimo programą mokyklose: "Šioje programoje dalyvauja 70 Lietuvos mokyklų. Apie olimpinio judėjimo idėjas moksleiviai išgirsta ne tik per fizinio lavinimo pamokas - olimpinis švietimas integruojamas ir į kitų dalykų pamokas. Šiemet išleidome vadovėlį "Olimpija", skirtą vyresnėms klasėms, kitąmet planuojame tokį vadovėlį išleisti mažiesiems", - kalbėjo apie nuveiktus ir būsimus darbus A. Poviliūnas.
Algimantas Vasiliauskas, Lietuvos asociacijos "Sportas visiems" prezidentas, pasidžiaugė, kad Lietuvoje sporto visiems judėjimas plečiasi, kad stiprėja asociacijos sporto klubų veikla, kad kasmet rengiami festivaliai, sutraukiantys vis daugiau žmonių.
Apibendrindamas neįgaliųjų sporte nuveiktus darbus KKSD vyr. specialistas neįgaliųjų sportui Vidas Stankevičius sakė, jog šiemet buvo patvirtinti kriterijai rinktinės nariams: "Matome, kad neįgaliųjų sportas vis labiau profesionalėja, atsiranda vis didesnė konkurencija. Todėl nutarėme, kad geriau olimpinėse žaidynėse dalyvaus mažiau, bet tikrai pajėgių sportininkų".
Neolimpinio komiteto prezidentas Pranas Eigminas informavo, kad šiemet jų gretas papildė dar kelios naujos federacijos, o Europos ir pasaulio čempionatuose lietuviai jau yra iškovoję 116 medalių.
Anot Lietuvos aeroklubo prezidento Stasio Murzos, po dešimties metų sąstingio pamažu pradeda atsigauti įvairios skraidymo sporto šakos. Štai 2002 m., padedant KKSD, Lietuvos aeroklubas perėmė iš Krašto apsaugos ministerijos oro pajėgų 30 skraidančių aparatų. Vis dėlto dar yra nemažai problemų, pvz., DOSAF nacionalizuotas turtas, kuris iki šiol negrąžintas klubams.
Sporto šakų federacijų darbą apibendrino Lietuvos sporto federacijų sąjungos (LSFS) prezidentas Vitas Gudiškis. Nauja šiais metais buvo tai, kad LSFS paskelbė geriausios sporto bazės konkursą, o jo nugalėtojai bus paskelbti 2003 m.
Pasitarimo dalyviai buvo supažindinti su 2003 m. vyksiančiomis Lietuvos sporto žaidynėmis, skirtomis karaliaus Mindaugo 750 metų karūnavimo jubiliejui paminėti. "Žaidynės vyks visais lygiais - pradedant sporto klubais bei mokyklomis ir baigiant finaline sporto švente Vilniaus Vingio parke birželio 28-29 d. Žaidynėse jau pareiškė norą dalyvauti daugiau kaip 20 sporto šakų federacijų, žada atvykti užsienio lietuvių. Simbolinis žaidynių akcentas - 750 m estafetė, kurią bėgs 60 komandų, t.y. tiek, kiek Lietuvoje yra savivaldybių", - kalbėjo KKSD Kūno kultūros strategijos skyriaus vedėja Milda Laurutėnaitė.
Pasitarime taip pat buvo kalbėta apie šalies miestų ir rajonų savivaldybių sporto padalinių ir nevalstybinių sporto organizacijų bendradarbiavimą, nevyriausybinių organizacijų atstovai informuoti apie kompleksinius ir tarptautinius sporto renginius, kurie vyks kitais metais Lietuvoje.
KKSD gen. direktorius Vytas Nėnius pasitarimo dalyvius supažindino su 2003 m. sporto finansavimo kryptimis ir principais, kurie iš esmės liko tokie patys kaip ir šiais metais.