Vilniuje – tarptautinis seminaras dėl brutalaus žiūrovų elgesio per sporto varžybas

Data

2006 12 16

Įvertinimas
0
2006-12-16  Vilniuje – tarptautinis seminaras dėl brutalaus žiūrovų elgesio per sporto varžybas.jpg

Gruodžio 15–16 d. Vilniuje vyko Europos Tarybos SPRINT (Sporto reformų, inovacijų ir rengimo programos) seminaras "Europos konvencijos dėl brutalaus žiūrovų elgesio per sporto varžybas įgyvendinimas", kurį organizavo Kūno kultūros ir sporto departamentas kartu su Europos Tarybos Sporto departamentu. Seminare dalyvavo 11 Europos valstybių atstovai.

"Žiūrovų elgesys plinta kaip užkrečiama liga. Ir nors sakoma, kad Šiaurės šalių, Baltijos valstybių žmonės yra nuosaikesni, problemų dėl brutalaus žiūrovų elgesio per sporto varžybas turime ir mes", – pradėdamas seminarą sakė Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Algirdas Raslanas. Jis pažymėjo, jog Lietuvoje kasmet surengiame ne mažiau kaip 12 pasaulio ar Europos čempionatų, Taurės varžybų etapų, vyksta tarptautiniai krepšinio turnyrai, futbolo varžybos, per kurias sirgalių elgesys kelia daugiausia problemų.

Policijos departamento Viešosios policijos valdybos viršininkas Algimantas Varnelis pažymėjo, jog sporto internacionalizacijos augimas tęsiasi, sirgaliai vyksta į kitas valstybes paskui savo mėgstamas komandas ir tose šalyse sukelia ar įsivelia į brutalumo akcijas. "Todėl kartais yra gerai sustoti ir apžvelgti sukauptą patirtį, žinias, visa tai įvertinti, kad būtų galima sėkmingai dirbti toliau", – pabrėžė Europos konvencijos dėl brutalaus žiūrovų elgesio per sporto varžybas Nuolatinio komiteto pirmininkas Radimas Bures. Kaip žinoma, į Europos Tarybą įeina 49 valstybės, Konvenciją dėl brutalaus žiūrovų elgesio per sporto varžybas, priimtą dar 1985 m., iš jų yra ratifikavusios 41, tarp jų – ir Lietuva.

Pranešimus seminare skaitė Didžiosios Britanijos, Čekijos, Ispanijos, Belgijos atstovai.