Valstybinei sporto institucijai – 75-eri

Data

2007 10 01

Įvertinimas
0
2007-10-01  Valstybinei sporto institucijai – 75-eri.jpg

Spalio 1 d. sukako lygiai 75-eri metai, kai iš visuomeninės iniciatyvos gimusį Lietuvos sporto sąjūdį ėmėsi reguliuoti valstybė – savo veiklą šalyje pradėjo pirmoji valstybinė sporto institucija – Kūno kultūros rūmai. Šiandien valstybinę sporto strategiją įgyvendina Kūno kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (KKSD).
Ta proga Vilniaus viešbutyje „Karolina“ surengtas iškilmingas minėjimas. „Sportas yra ta jėga, kuri vienija žmones lemiamais momentais“, – pradėdamas kalbą pabrėžė Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Algirdas Raslanas.

Šalies sporto vadovas pažymėjo, jog didžiausias turtas – sporto srityje dirbę ir tebedirbantys žmonės, kurių pastangomis per 75-erius metus sukaupta didžiulė patirtis.
Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus savo atsiųstame sveikinime, kurį perskaitė jo patarėjas Arūnas Kučikas, atkreipė dėmesį, jog su Kūno kultūros rūmų įsteigimu 1932 m. sportas buvo pakeltas į valstybinį lygmenį, su šių rūmų veikla susijusios ir pirmosios didžiosios Lietuvos sportininkų pergalės. „Turime rūpintis ne tik esamaisiais, bet ir būsimaisiais sportininkais. Tai reiškia – turime daryti viską, kad daugiau sporto salių, stadionų ir aikštynų taptų atviri visuomenei, o pirmiausia – vaikams“, – akcentavo šalies vadovas. Seimo vicepirmininkas Vydas Gedvilas dėkodamas visiems buvusiems ir esamiems kūno kultūros ir sporto srities darbuotojams pažymėjo, jog 75 metų valstybinės sporto institucijos veiklos kelias buvo gana sudėtingas, tačiau, nepaisant to, visos kliūtys buvo įveiktos.
Lietuvos Respublikos kancleris Valdemaras Sarapinas visai sporto bendruomenei perdavė Ministro Pirmininko Gedimino Kirkilo sveikinimą: „Nuoširdžiai dėkoju už Jūsų darbą, už gražius to darbo vaisius, teikiančius Lietuvos žmonėms daug džiaugsmo, o Lietuvos valstybei – pelnytą garbę.“
Valstybinės sporto institucijos 75 metų veiklos sukakties proga sporto žmones pasveikino žemės ūkio ministrė Kazimira Prunskienė, policijos generalinio komisaro pavaduotojas Kęstutis Tubis, Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorius Vytautas Kvietkauskas.
Valstybinei sporto institucijai buvo skirti ir visuomeninių Lietuvos sporto organizacijų sveikinimai. Sveikino ir atminimo dovanas įteikė Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Lietuvos sporto federacijų sąjunga, Lietuvos asociacija „Sportas visiems“, Lietuvos sporto draugija „Žalgiris“, Lietuvos savivaldybių sporto padalinių asociacija.