V Lietuvos mokinių olimpinio festivalio pradžia – Mažeikiuose

Data

2009 10 21

Įvertinimas
0
2009-10-21  V Lietuvos mokinių olimpinio festivalio pradžia – Mažeikiuose.jpg

Spalio 20 d. Mažeikių Pavasario vidurinėje mokykloje buvo iškilmingai paskelbta V Lietuvos mokinių olimpinio festivalio (LMOF) pradžia. Į festivalio atidarymą atvyko Kūno kultūros ir sporto departamento gen. direktoriaus pavaduotojas, vykdantis gen. direktoriaus funkcijas, Ritas Vaiginas ir KKSD Kūno kultūros strategijos skyriaus vedėja Milda Laurutėnaitė, LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas ir gen. sekretorius Vytautas Zubernis, Lietuvos mokinių ir studentų sporto centro direktorė Ona Babonienė, Švietimo ir mokslo ministerijos atstovas.
Susirinkusius pasveikino mokyklos direktorius Stanislovas Jakučinskas. Direktorius pažymėjo, jog šiemet dvidešimtmetį švenčiančioje mokykloje kūno kultūra ir sportas yra vienas iš prioritetų. Todėl neatsitiktinai šios mokyklos moksleiviai yra tapę daugkartiniais Lietuvos mokinių olimpinio festivalio ir atskirų sporto šakų varžybų nugalėtojais, mokykla penkiskart laimėjo konkursą „Sportiškiausia mokykla“. Todėl ši sportiška mokykla buvo pasirinkta ir V LMOF atidarymui. 
Mokyklos bendruomenę su V LMOF pradžia pasveikino KKSD gen. direktoriaus pavaduotojas, vykdantis gen. direktoriaus funkcijas, Ritas Vaiginas. Jis taip pat pasidžiaugė, kad prieš porą metų prie Pavasario vid. m-klos KKSD įrengta universali sporto aikštelė sėkmingai tebeeksploatuojama ir šiandien, joje netrūksta norinčio sportuoti jaunimo. O penktojo mokinių festivalio proga KKSD vadovas mokiniams padovanojo krepšinio ir futbolo kamuolių.
Mokyklos vadovybę, mokytojus, mokinius pasveikino LTOK prezidentas A.Poviliūnas. Jis pabrėžė, kad tik vienetai olimpinio festivalio dalyvių galbūt kada nors taps tikrais olimpiečiais, tačiau labai svarbu, kad daugybė mokinių dalyvauja olimpiniame judėjime ir sportinėje veikloje. A.Poviliūnas įteikė mokyklos vadovams olimpinius marškinėlius.
O. Babonienė perdavė mokyklos bendruomenei žodinį Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės, kuri yra V LMOF globėja, sveikinimą. 
Festivalio ugnį įžiebė Pavasario vid. m-klos futbolininkai. Svečiams ir mokyklos bendruomenei koncertavo mokyklos meno kolektyvai, savo sugebėjimus demonstravo mokyklos karatė klubo atstovai.
Prieš penkerius metus pradėtame rengti Lietuvos mokinių olimpinis festivalyje dalyvauja dauguma Lietuvos mokyklų, o festivalio dalyvių gretos kasmet gausėja: jų skaičius per ketverius metus išaugo nuo 200 iki 250 tūkst. mokinių.