Universalios salės "Sportima" statybos užbaigtos

Data

2006 12 13

Įvertinimas
0
2006-12-13  Universalios salės Sportima statybos užbaigtos.jpg

"Tai vienas didžiausių sporto statinių, pastaraisiais metais iškilusių Baltijos šalyse", –per oficialų universalios salės "Sportima" atidarymą gruodžio 12 d. pasidžiaugė KKSD generalinis direktorius Algirdas Raslanas. Atidaryme dalyvavęs Premjeras Gediminas Kirkilas teigė, jog atėjo laikas renovuoti, statyti naujas ir užbaigti pradėtas sporto bazių statybas. "Sportuokite į sveikatą!" – palinkėjo Vyriausybės vadovas. G.Kirkilas, A.Raslanas, LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas ir generalinio rangovo AB "Montuotojas" vadovas Alfonsas Jaras perkirpo simbolinę juostelę, skelbdami, kad sporto salės "Sportima", pastatytos valstybės lėšomis, darbai užbaigti. Generalinio rangovo vadovas A.Jaras įteikė Premjerui ir simbolinį raktą.

Daugiausia prie statybų prisidėję projektuotojai, statybininkai, sporto darbuotojai buvo apdovanoti Ministro Pirmininko padėkomis ir vardinėmis dovanomis, KKSD apdovanojimais.

Universali salė �Sportima" pradėta statyti dar 1989 m. �Tada ji vadinosi dengtu futbolo maniežu – tais laikais laimėjimais džiugino Vilniaus futbolo komanda �Žalgiris" ir jai reikėjo sudaryti sąlygas treniruotis ir ruoštis svarbiems startams žiemos metu", – arenos statybų pradžią prisimena KKSD generalinio direktoriaus pavaduotojas Mykolas Kačkanas. Pirmosios investicijos į arenos statybą buvo dar rubliais, o dalį jų – 3 mln. rublių – skyrė tuometinis Sovietų Sąjungos sporto komitetas. Taigi statybos, prasidėjusios rubliais ir dėl lėšų trūkumo užsitęsusios, �išgyveno" ir �vagnorėlius, o baigtos jau litais. Iš viso į universalios salės �Sportima" statybas per šį laikotarpį investuota 28 mln. Lt. valstybės biudžeto lėšų. �Per tą laikotarpį buvo bandymų maniežą privatizuoti – norėta įrengti �Maximos" bazę, panaudoti pramogų verslui, bet mums pavyko ją išsaugoti sportui. Buvo metai, kai statyboms buvo skirta vos 100–200 tūkst. Lt, tačiau jos nebuvo nutrūkusios ir šiandien mes galime džiaugtis puikiu sporto kompleksu", – sakė M.Kačkanas.

2001 m. naudoti buvo atiduota futbolo aikštė, vienos pusės potribūninės patalpos (1600 kv. m) ir 8000 kv. m ploto salė. Futbolo aikštės dydis – 100 m x 70 m ir pagal plotą ji yra didesnė nei Vilniaus �Žalgirio" stadionas. Ji atitinka FIFA standartinius reikalavimus, tad �Sportimoje" galima rengti tarptautines varžybas. Pirmoji futbolo aikštės sintetinė vokiška danga, kuri tuo metu buvo moderni, 2005 m. buvo pakeista į naujausios kartos specialią dangą, sertifikuotą FIFA. 

2006 m. �Sportimos" galutiniam įrengimui buvo skirta 4,5 mln. Lt. Buvo įrengtos dar trys salės – specializuota imtynių salė  (520 kv. m), treniruoklių salė (400 kv. m)  ir universali salė (500 kv. m), kurioje šiuo metu stovi stalo teniso stalai ir kurią bet kuriuo metu galima transformuoti pagal poreikius į kitos sporto šakos salę. Treniruoklių salėje pagal specialų užsakymą pagaminti ir sumontuoti treniruokliai futbolininkams. Beje, treniruoklius išbandė ir sporto sales apžiūrėjęs Premjeras Gediminas Kirkilas. Jis savo jėgas išmėgino ir prie stalo teniso stalo su jaunosiomis žaidėjomis.  

�Sportimoje" yra įrengta 3200 vietų žiūrovams, prireikus su teleskopinėmis kėdėmis vietų skaičių galima padidinti iki 5000.

Bendras sporto komplekso plotas – per 16 000 kv. m, tūris – 280 000 kub. m, salės aukštis – 26 m. �Sportimos" karkasą sudaro metalinės suomiškos konstrukcijos. Panaudotos keturios arkinės sijos, kurių vienos svoris – 45 tonos. Iš viso statant �Sportimą" yra panaudota apie 900 tonų metalinių konstrukcijų. �Sportimoje" įrengta šildymo sistema leidžia šildyti ne visą areną, o pagal poreikius atskirus, būtent tuos, kuriuose tuo metu žaidžiama, plotus.

Nuo �Sportimos" eksploatacijos pradžios 2001 m. kasdien  joje apsilanko apie 600 žmonių per dieną, iš jų apie 500 yra vaikai – Vilniaus futbolo mokyklos auklėtiniai. �Džiaugiamės, kad daug vaikų turi galimybes sportuoti, tačiau gaila, kad į �Sportimą" patenka ne visi norintys. Čia mielai ateina žaisti futbolo ir suaugę, senjorai. Jų būtų ir dar daugiau, bet tam nebėra galimybių", – teigė KKSD gen. direktoriaus pavaduotojas M.Kačkanas.

Vienas didesnių sporto renginių, vykusių �Sportimoje", – Europos jaunių laisvųjų imtynių čempionatas. Kaip žinoma, čia taip pat buvo rengiami koncertai, kurių metų salėje tilpo 8000–9000 žmonių. Šiuo metu universalioje salėje �Sportima" vyksta tik sporto varžybos ir sporto pratybos.Universali sporto salė �Sportima" pastatyta valstybės lėšomis. Statybų generalinis rangovas buvo AB �Montuotojas", generalinis projektuotojas – UAB �Viltekta".