Su sportininkais ir federacija aptartas plaukimo sporto vystymas

Data

2014 08 29

Įvertinimas
0
2014-08-29_plaukikai.jpg

Kūno kultūros ir sporto departamente pasveikinti Europos plaukimo čempionato prizininkai – aukso medalininkė Rūta Meilutytė ir sidabro bei dviejų bronzos medalių laimėtojas Giedrius Titenis. Departamento medaliai „už sporto pergales“ perduoti ir jų treneriams Jonathanui Andrew Ruddui bei Žilvinui Ovsiukui. Kartu su Lietuvos plaukimo federacijos vadovybe aptarti sportininkams ir šios sporto šakos vystymui aktualūs klausimai.

Sportininkai papasakojo apie pasirengimą šiam čempionatui, apie konkurentus, apie pagerėjusias treniruočių ir reabilitacijos sąlygas. R. Meilutytė pažymėjo, kad šiuo metu turi puikias sąlygas derinti mokslą ir treniruotes, o paklausta apie savijautą ir artimiausius planus sakė skirsianti daugiau dėmesio poilsiui, kad sumažintų traumų riziką.

Pasak G. Titenio, su didesne konkurencija smagiau ir įdomiau plaukti, o pastarieji laimėjimai suteikė sportininkui dar daugiau motyvacijos dirbti. Sportininkas iškėlė estafetinės rungties vystymo klausimą. Susitikime sutarta, jog apie tai departamentas ir federacija detaliau kalbės ateityje, nes estafetinės rungtys yra šalies prestižo reikalas.  

Susitikime taip pat aptartas departamento programos „Vaikų mokymo plaukti“ vystymas ir plėtra, sporto šakų finansavimo sistemos klausimai, plaukimo centro steigimo galimybės.

Valstybė plaukimo sporto šakai pernai skyrė daugiau nei 700 tūkst. litų per Lietuvos plaukimo federaciją, dar beveik 250 tūkst. litų per departamento įstaigą Lietuvos olimpinį sporto centrą, kuris rūpinasi sportininkų stovyklomis, treniruotėmis. Sportininkai taip pat kas mėnesį gauna keleto tūkstančių litų valstybės stipendijas.    

 

Foto: Mažvydas Laurinaitis