Stiprinami Kolumbijos ir Lietuvos ryšiai

Data

2017 10 09

Įvertinimas
0
2017-10-04_stiprinami_kolumbijos_ir_lietuvos_rysiai.jpg

2017 m. spalio 4 dieną Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (toliau – departamentas) generalinis direktorius Edis Urbanavičius susitiko su Kolumbijos užsienio reikalų viceministre Patti Londoño-Jaramillo.

Viceministrė pristatė Kolumbijos užsienio reikalų ministerijos sporto diplomatijos projektą, kurio tikslas – didinti vaikų užimtumą per sportą ir mažinti socialinę atskirtį. Programoje dalyvauja apie 45 000 vaikų (13 – 18 metų), kuriems sudaromos sąlygos sportuoti laisvu nuo pamokų metu.

Kolumbijos užsienio reikalų viceministrė Patti Londoño-Jaramillo pabrėžė, kad ir Lietuva ir Kolumbija gali keistis gerąja patirtimi ne tik vaikų užimtumo didinimo srityje, bet ir plėtojant bei populiarinant tam tikras sporto šakas. Kolumbijos delegacija džiaugėsi nacionalinės rinktinės pasiekimais futbole ir regbyje, tuo pačiu išreiškė susidomėjimą Lietuvos krepšinio tradicijomis. Kolumbijos sporto infrastruktūra ir gamtinės sąlygos tinkamos vykdyti treniruotes aukštikalnėse (kalnų aukštis apie 2600 m.), kurios aktualios dviratininkams, lengvaatlečiams ir kt. Lietuviai savo ruožtu atkreipė dėmesį į tai, kad gilias irklavimo tradicijas turinčiuose Trakuose yra ne tik puikios sąlygos rengti aukšto rango varžybas, bet ir vykdyti treniruočių stovyklas. Departamento generalinis direktorius Edis Urbanavičius taip pat informavo svečius, kad 2018 m. planuojama baigti Sportininkų rengimo ir reabilitacijos centras Druskininkuose, kuris gali tapti patraukliu treniruočių ir reabilitacijos centru ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių sportininkams.

Kolumbijos užsienio reikalų viceministrė Patti Londoño-Jaramillo ir Departamento generalinis direktorius Edis Urbanavičius sutarė keistis informacija ir toliau skatinti dvišalį bendradarbiavimą sporto srityje.