Sportuoti turi visi

Data

2002 05 07

Įvertinimas
0

Gegužės 7 d. 11 val. Kūno kultūros ir sporto departamente buvo apdovanoti Europos specialiosios olimpiados lengvosios atletikos čempionato nugalėtojai ir prizininkai, jų treneriai, gydytoja.
KKSD gen. direktorius Vytas Nėnius sportininkams ir pergalių jiems pasiekti padėjusiems žmonėms įteikė atminimo medalius "Už sporto pergales".
Kaip sakė KKSD vyriausiasis specialistas neįgaliųjų sportui Vidas Stankevičius, kuris yra ir Lietuvos parolimpinio komiteto generalinis sekretorius, 1990 m. buvo įkurtas Lietuvos tautinis specialusis olimpinis komitetas. Kadangi 1999-2000 m. nebuvo vykdoma jokia veikla, tai 2001 m. buvo įkurtas Lietuvos specialiosios olimpiados komitetas, kuris gavo Tarptautinio specialiosios olimpiados komiteto akreditaciją. Pasaulyje šis judėjimas prasidėjo dar 1968 m., o jo iniciatorė buvo garsiosios Kennedy dinastijos atstovė Eunice Kennedy Shriver. Šiuo metu pasaulyje specialiosios olimpiados judėjime dalyvauja daugiau kaip 1 milijonas žmonių iš 160 pasaulio šalių. Jie varžosi 26 sporto šakose. Lietuvos specialiosios olimpiados komitetas vienija 6 specialiosios olimpiados klubus, 14 specialiųjų internatinių mokyklų bei 4 pensionatus. Iš viso veikloje dalyvauja 1930 sutrikusio intelekto žmonių, iš jų 48 proc. yra iki 15 metų amžiaus. Lietuvoje sutrikusio intelekto žmonės kultivuoja 10 sporto šakų, iš kurių populiariausios - lengvoji atletika, krepšinis, stalo tenisas, grindų ritulys.
Su sportininkais į KKSD atvyko ir gausi Specialiosios olimpiados komiteto delegacija. Kaip sakė svečiai, dabar pagrindinis šių Lietuvos sportininkų tikslas - patekti į pasaulio sutrikusio intelekto žmonių vasaros žaidynes, kurios vyks kitąmet Dubline.
Besirūpinantiems sutrikusio intelekto žmonėmis šis susitikimas su KKSD vadovu bei Departamento darbuotojais buvo puiki proga ne tik pasidžiaugti pasiektais laimėjimais, bet ir pasikalbėti apie savo rūpesčius Visų nuomone, mūsų visuomenė dar per mažai skiria dėmesio neįgaliems žmonėms. Paprastai į juos atsigręžiame tada, kai šis rūpestis tiesiogiai mus paliečia.
Departamento gen. direktorius ir darbuotojai sveikino Lietuvos specialiosios olimpiados komiteto narių iniciatyvą, žadėjo pagal išgales skatinti ir paremti jų veiklą.