Sofijoje aptarti lyčių lygybės sporte klausimai

Data

2019 01 22

Įvertinimas
0
visual-ID-ALL-IN.jpg

2019 m. sausio 16–18 d. Sofijoje (Bulgarija) vyko Europos Sąjungos ir Europos Tarybos bendro projekto „Viskas viename – lyčių pusiausvyra sporte“ regioninis mokymo seminaras. Seminaro metu buvo pristatytas klausimynas (anketa), kuris skirtas projekte dalyvaujančių šalių institucijoms, atsakingoms už sporto politikos formavimą ir įgyvendinimą, nacionaliniams olimpiniams komitetams ir šalių olimpinių sporto šakų federacijoms. Pateikta informacija apie lyčių lygybę sporte, lyčių integravimo per sportą ir įrodymais grįstos politikos ir strategijos gairių kūrimą. Taip pat suteikta praktinės informacijos ir supažindinta su duomenų rinkimo įrankiais. Klausimynas visoms apklausoje dalyvaujančioms organizacijoms bus išsiųstas vasario 1 d.

Seminare dalyvavo Albanijos, Azerbaidžano, Bulgarijos, Juodkalnijos, Lietuvos, Sakartvelo ir Serbijos atstovai.

Projekto tikslas – skatinti valdžios institucijas ir sporto organizacijas sukurti lyčių integravimo į sportą strategiją ir programas, skirtas kovoti su moterų ir vyrų nelygybe sporto srityje.

Iš viso projekte dalyvauja 19 valstybių: Albanija, Austrija, Azerbaidžanas, Belgija, Bulgarija, Kroatija, Čekija, Danija, Suomija, Prancūzija, Sakartvelas, Graikija, Izraelis, Lietuva, Juodkalnija, Portugalija, Ispanija, Nyderlandai ir Serbija.

Už projekto koordinavimą ir duomenų surinkimą Lietuvoje atsakingas Kūno kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, projekto partneris – Lietuvos tautinis olimpinis komitetas.

Daugiau apie projektą: https://pjp-eu.coe.int/en/web/gender-equality-in-sport/home