Šių metų rezultatai ir jau kitų - planai

Data

2002 09 17

Įvertinimas
0

Rugsėjo 17 d. Kūno kultūros ir sporto departamente (KKSD) įvyko Lietuvos sporto organizacijų pasitarimas.
Paskutiniu metu netylant kalboms ir darbo grupei pritarus siekti teisės surengti 2007 m. Europos vyrų krepšinio čempionatą Lietuvoje, jau atsiranda norinčių imtis būtinos tokiam renginiui sporto arenos statybos. Gausiai susirinkusiems sporto organizacijų atstovams "Ogmios centro" vadovas Darius Leščinskas pristatė universalios arenos projektą. Ši arena būtų planuojamo kurti Vilniaus pramogų centro, į kurį įeitų uždaras atrakcionų parkas, vandens parkas ir t.t., dalis. Joje maksimaliai galėtų tilpti 10 315 žiūrovų. Ne į visas rungtynes susirinks toks gausus sirgalių būrys, todėl, kaip sakė D.Leščinskas, panagrinėję užsienio šalių tokio pobūdžio statinius ir siekdami išvengti "tuščios salės" efekto, pasirinktos stumdomos konstrukcijos. Šioje arenoje galėtų vykti ne tik krepšinio, bet ir kitų sporto šakų varžybos. Projekto sąmata - apie 70 mln. Lt.
Po to pereita prie pagrindinių darbotvarkės klausimų. Lietuvos olimpinio sporto centro vyr. specialistas Antanas Baužys apibendrino 2002 m. Lietuvos sportininkų laimėjimus pasaulio ir Europos čempionatuose. Iš viso šiais metais pasaulio čempionatuose lietuviai iškovojo 10 medalių, iš kurių vienas - olimpinės sporto šakos atstovės Dainos Gudzinevičiūtės. Europos čempionatuose laimėta 10 medalių, iš kurių 3 - olimpinių sporto šakų (stalo tenisas, lengvoji atletika, šiuolaikinė penkiakovė).
Šiuo metu yra patvirtinti 135 kandidatai į Lietuvos olimpinę rinktinę. 70 iš jų yra skiriamas maitinimas.
Kaip sakė A.Baužys, akivaizdžią pažangą šiais metais padarė baidarių ir kanojų irklavimo, plaukimo, irklavimo, graikų ir romėnų imtynių, sunkiosios atletikos, dziudo sporto šakų atstovai. Tačiau apie 35 proc. įvairių sporto šakų planų liko neįvykdyta.
Lietuvos sporto federacijų sąjungos prezidentas Vitas Gudiškis padarė pranešimą apie pasibaigusias 2002 m. Lietuvos jaunių sporto žaidynes. Iš viso jose dalyvavo 7340 jaunųjų sportininkų, kurie atstovavo 28 sporto šakoms. Oficialūs galutiniai šių žaidynių rezultatai bus paskelbti antroje lapkričio pusėje.
KKSD Sporto strategijos skyriaus vedėjas Algimantas Kukšta supažindino sporto federacijų atstovus su kitų metų reikalavimais. Jis paragino laiku pateikti KKSD reikalingus dokumentus, kad dar šiais metais būtų galima užbaigti kai kuriuos darbus, pvz., parengti kitų metų varžybų kalendorių. A.Kukšta pabrėžė, kad iš sporto federacijų bus reikalaujama atskaitomybės už planuotus ir pasiektus rezultatus ir taip bus kontroliuojama, kaip tikslingai panaudotos lėšos.
Lietuvos sporto informacijos centro vadovas Zigmantas Motiekaitis trumpai apibendrino vykstantį sporto specialistų licencijavimą. Iš 600-700 licencijos neturinčių trenerių šiuo metu jau 110 baigė Vilniaus pedagoginio universiteto ar Lietuvos kūno kultūros akademijos organizuojamus kursus.
KKSD generalinis direktorius Vytas Nėnius sporto federacijų atstovams pranešė, kokie įstatymai, aktualūs sporto visuomenei, artimiausiu metu bus svarstomi Seime. Jis taip pat informavo, jog kitąmet iš valstybės biudžeto bus skiriama lėšų specialiai sporto bazių renovacijai. Per 2003-2005 m. planuojama sutvarkyti apie 14-16 sporto objektų.