Prie bendrojo lavinimo mokyklų – dar 20 aikštelių

Data

2007 12 14

Įvertinimas
0
2007-12-14  Prie bendrojo lavinimo mokyklų – dar 20 aikštelių.jpg

Šiais metais Kūno kultūros ir sporto departamentas toliau tęsė projektą, pradėtą pernai, kai prie bendrojo lavinimo mokyklų buvo įrengiamos universalios dirbtinės dangos aikšteles. „Tokių aikštelių įrengimo tikslas – ne tik sudaryti geresnes sąlygas sportuoti per fizinio lavinimo pamokas, bet ir užimti vaikus po pamokų – sudaryti sąlygas turiningai užklasinei veiklai. Kad vaikai galėtų ateiti ir sportuoti laisvalaikiu ir kad sportuotų geromis sąlygomis, o ne lakstytų po purvynus.

Be to, įrengdamas aikšteles Departamentas reikalauja, kad savivaldybės prie aikštelių įrengtų apšvietimą. Taigi tose aikštelėse vaikai gali sportuoti iki vėlumos. Tą jie ir daro“, – aplankęs ne vieną rajoną ir mokyklą, kur buvo įrengtos KKSD universalios aikštelės, aikštelių reikalingumu ir populiarumu tarp jaunimo įsitikino pats KKSD gen. direktoriaus pavaduotojas Ritas Vaiginas.

2007 m. universalioms dirbtinės dangos aikštelėms įrengti KKSD skyrė dvigubai daugiau lėšų nei praėjusiais metais – 2 mln. 100 tūkst. Lt. Iki metų pabaigos bus įrengta 20 universalios dangos dirbtinių sporto aikštelių. Šiuo metu galutinai įrengta 16 aikštelių – Naujojoje Akmenėje, Mažeikiuose, Kretingoje, Utenos r., Rokiškyje, Kelmės r., Kupiškio r., Naujojoje Vilnioje, Kėdainiuose, Anykščiuose, Ukmergėje, Pakruojyje, Molėtuose, Kaune, Marijampolėje ir Druskininkuose. Aikštelės baigiamos įrengti prie mokyklų Vilniuje, Varėnos r., Šiaulių  r. ir  Panevėžyje.

Atrinkdamas mokyklas, prie kurių įrengiamos universalios dirbtinės dangos aikštelės, KKSD atsižvelgia į tai, kad jos būtų įvairiose Lietuvos miestuose ir rajonuose. Dar vienas svarbus kriterijus – mokyklos turi būti sportiškai aktyvios, dalyvauti Lietuvos mokinių olimpiniame festivalyje ir pan.

Per dvejus metus, kai vykdomas šis aikštelių įrengimo projektas, KKSD įrengė 33 universalios dangos aikšteles. Pasak KKSD gen. direktoriaus pavaduotojo R.Vaigino, šis projektas bus tęsiamas ir kitais metais. Jam iš Valstybės investicijų programos jau numatyta skirti 1 mln. 100 tūkst. Lt sumą, kuri gali būti dar padidinta. „Stengsimės, kad kitais metais vėl galėtume įrengti apie 20 aikštelių. Ir mokyklų, ir savivaldybių vadovai labai džiaugiasi ir dėkoja už tas aikšteles. Juk jos nuo ryto iki vakaro pilnos vaikų“, – sako R.Vaiginas.