Premjero darbotvarkėje – stadionas ir olimpinis centras

Data

2007 12 10

Įvertinimas
0
2007-12-10  Premjero darbotvarkėje – stadionas ir olimpinis centras.jpg

Gruodžio 10 d. Lietuvos Respublikos  Ministras Pirmininkas Gediminas Kirkilas domėjosi nacionalinio stadiono statybos darbais ir Lietuvos olimpinio sporto centro, kuriame rengiami perspektyvūs jaunieji Lietuvos sportininkai, reikalais.

Atvykusį į stadiono statybvietę Premjerą stadiono architektas Algimantas Nasvytis supažindino su stadiono ir visos sporto komplekso, kuris vėliau iškils greta stadiono, projektu. Statybas vykdančios UAB „Veikmė“ direktorius Eugenijus Zaremba informavo, kad techninis stadiono projektas jau parengtas ir darbai vyksta visu intensyvumu, juolab ir orai tam dabar palankūs. Šiuo metu stadione darbuojasi 300 statybininkų, kurių skaičius vasarą išaugs iki 1000. Nuo spalio mėnesio iki gruodžio 1 d. statybos ir montavimo darbų jau atlikta už beveik 7 milijonus litų. KKSD gen. direktorius Algiras Raslanas patikino, kad stadiono statybos darbai koordinuojami, atsakingi specialistai kiekvieną penktadienį renkasi savivaldybėje ir aptaria aktualius klausimus. Visi kalbėjusieji akcentavo, jog tam, kad stadiono statybos darbai ir toliau vyktų pagal planą, labai svarbu užtikrinti stabilų finansavimą. I etapo stadiono statybos darbai  kainuos apie 260 mln. Lt.

Stadionas turėtų būti pabaigtas 2009 metų birželio mėnesį. Jame numatoma rengti Lietuvos vardo 1000-mečio minėjimo renginius.

Apžiūrėjęs stadioną, Premjeras G.Kirkilas apsilankė Lietuvos olimpiniame sporto centre, kuriame gyvena, mokosi ir treniruojasi 12 sporto šakų perspektyvių jaunųjų sportininkų. Praėjusiais metais iš valstybės biudžeto LOSC atnaujinimui buvo skirta 3,5 mln. Lt. Šios lėšos buvo investuotos į sportininko bendrabučio, treniruoklių salės, valgyklos remonto darbus, buvo įsigyta sportinio inventoriaus ir kt. LOSC direktorius Linas Tubelis pavedžiojo Premjerą po sportininkų kambarius, kuriuose po remonto jie patogiai gyvena po du, parodė valgyklą, treniruoklių salę, Premjeras apžiūrėjo šalia LOSC esančius žemės sklypus. Čia ateityje turėtų iškilti sporto bazių kompleksas, tačiau pradėti realius darbus kol kas trukdo sunkiai sprendžiami žemės nuosavybės klausimai...

Taip pat Premjeras G.Kirkilas užsuko į LOSC pastate įsikūrusį Vilniaus sporto medicinos centrą. Vyr. gydytojas Edmundas Švedas papasakojo, kokias paslaugas sportininkams teikia centras, o KKSD gen. direktorius Algirdas Raslanas supažindino G.Kirkilą su sporto medicinos problemomis – itin trūksta sporto medikų, todėl dirbantiems su sportininkams tenka didžiuliai krūviai, artimiausiu metu būtina įsteigti ir medicinos centrą, kuris vienytų visus regioninius sporto medicinos centrus. Premjeras taip pat domėjosi, koks Lietuvos olimpinės rinktinės aptarnavimas, kaip rengiamasi Pekino olimpinėms žaidynėms.