Palangoje atidarytas modernus, Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) reikalavimus atitinkantis 25 metrų baseinas

Data

2019 03 04

Įvertinimas
0
baseinas.jpg

2019 m. kovo 1 d. Kūno kultūros ir sporto departamento vadovė Kornelija Tiesnesytė dalyvavo baseino atidaryme Palangoje, kurio metu sveikindama visus susirinkusius savo kalboje akcentavo, kad baseinas pastatytas per šiek tiek daugiau nei pusantrų metų ir tai yra tvaraus bei darnaus projekto įgyvendinimo pavyzdys tarp savivaldybės, rangovų ir valstybės institucijų. Džiaugdamasi puikiai atliktais darbais linkėjo, kad šiame sporto objekte būtų išugdyta ne tik ateities plaukimo žvaigždžių, bet užtikrinta galimybė gyventojams tapti sveikesniais ir fiziškai aktyvesniais.

Atidarymo metu Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis pažymėjo, kad tai – investicija į sveiką ir aktyvią mūsų augančiąją kartą. Vyriausybės vadovas palinkėjo kad Palangos baseine savo gebėjimus lavintų profesionalūs sportininkai, kad čia kiekvieną savaitę netrūktų plaukimo varžybų ir nuolat skambėtų džiaugsmo šūksniai. Tuomet jame bus išugdyta ne viena mūsų visos šalies pasididžiavimo verta auksinė žuvelė.

„Palanga beveik 15 metų neturėjo baseino. Esame dėkingi Vyriausybei, skyrusiai 50 proc. baseino statyboms reikalingų lėšų, savivaldybės tarybai už vieningus sprendimus, savivaldybės administracijai už tarsi nematomus, bet labai svarbius darbus – viešųjų pirkimų procedūras, dokumentacijos tvarkymą, rangovams“, – baseino atidarymo metu kalbėjo Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus. 

Naujojo baseino zona užima daugiau nei 1 tūkst. kv. m plotą, jame įrengti aštuoni 25 m ilgio takeliai su tribūnomis žiūrovams, taip pat įrengtas vaikų baseinas,  SPA baseinų zona, pirtys, treniruoklių salė,  vyrų ir moterų persirengimo, dušinių bei personalo patalpos. Čia patogiai gali jaustis ir neįgalieji, jiems užtikrinta galimybė saugiai ir patogiai patekti į visas baseino pastato zonas bei naudotis teikiamomis paslaugomis.

Projekto įgyvendinimas kainavo 6,2 mln. eurų, daugiau nei pusė šios sumos finansuota valstybės biudžeto lėšomis.