Pagerbėme veteranus, padėkojome sportininkams

Data

2009 10 28

Įvertinimas
0
2009-10-28  Pagerbėme veteranus, padėkojome sportininkams.jpg

Spalio 28 d. Kūno kultūros ir sporto departamente buvo pagerbti sporto veteranai, nusipelnę sporto darbuotojai, sportininkai ir jų treneriai. „Susiklostė graži tradicija, pasibaigus ketvirčiui, sukviesti į Departamentą sportininkus, sporto veteranus. Tai ne formalumas – mums iš tikrųjų labai malonu jums padėkoti už jūsų darbus ir dar kartą pasidžiaugti parvežtais medaliais“, – sakė KKSD generalinio direktoriaus pavaduotojas, atliekantis generalinio direktoriaus funkcijas, Ritas Vaiginas. Jis pasidžiaugė, kad šie metai Lietuvai rekordiniai – pasaulio ir Europos čempionatuose mūsų sportininkai jau iškovojo 12 olimpinių rungčių medalių, puikūs ir neolimpinių sporto šakų sportininkų rezultatai. Tai, pasak jo, ilgalaikio kryptingo darbo rezultatas.
KKSD II laipsnio ordinu R.Vaiginas už svarų indėlį į šiuolaikinės penkiakovės plėtrą ir 70 metų jubiliejaus proga apdovanojo Mechiko olimpinių žaidynių šiuolaikinės penkiakovės sidabro medalininką Stasį Šaparnį. KKSD Sporto garbės komandoro ženklu už slidinėjimo sporto ir sporto mokslo plėtrą Lietuvoje ir 65 metų sukakties proga KKSD laikinasis vadovas apdovanojo Klaipėdos universiteto Kūno kultūros katedros vedėją Eugeniją Adaškevičienę, už studentų sporto plėtrą Lietuvoje ir 60 metų jubiliejaus proga – Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentą Česlovą Garbaliauską.
KKSD aukso medalius R.Vaiginas įsegė  Irenai Bytautei Pajėdienei už nuopelnus garsinant krepšinį ir 80 metų jubiliejaus proga, o Marijai ir  Vitoliui Mudėnams – už  indėlį į buriavimo sporto plėtrą ir 70 metų jubiliejų proga. KKSD sidabro medaliu įvertinti Lietuvos futbolo federacijos darbuotojo ir tarptautinės kategorijos FIFA teisėjo Voldemaro Kundroto, švenčiančio 50 metų jubiliejų, nuopelnai sportui, o sporto žurnalistui Algiui Matulevičiui už ilgametį darbą televizijoje ir spaudoje 75 metų sukakties proga įteikta KKSD plaketė.
KKSD medaliais „Už sporto pergales“ R.Vaiginas kartu su KKSD gen. direktoriaus pavaduotoju Mykolu Kačkanu apdovanojo sportininkus, iškovojusius prizines vietas šių metų Europos ir pasaulio čempionatuose – Europos čempioną irkluotoją Mindaugą Griškonį,  Europos stalo teniso čempionę ir prizininkę Rūtą Paškauskienę, Europos sklandymo vicečempionus Vytautą Sabeckį ir Viktorą Kukčikaitį, pasaulio motorlaivių vicečempioną Nerijų Maliauką ir Europos motorlaivių čempionato bronzos medalininkus Laurą Stainytę ir Glebą Sobčiuką, pasaulio kastingo čempionato bronzos medalininkę Ugnę Svirbutavičiūtę, Europos kordinių modelių vicečempioną Audrių Rastenį, pasaulio žaidynių vicečempionę kultūrizmo atstovę Aliną Čepurnienę, Europos korespondencinių šachmatų komandinio čempionato vicečempionus. Taip pat apdovanoti ir sportininkų treneriai.
KKSD padėką R.Vaiginas už nuoširdų darbą kūno kultūros ir sporto srityje ir 80 metų jubiliejaus proga įteikė VPU docentui Vytautui Kukliui. KKSD padėkomis taip pat apdovanoti pasaulio ir Europos jaunių ir jaunimo irklavimo, sunkiosios atletikos, universalios kovos čempionatų prizininkai, Lietuvos Seimo nariai, dalyvavę bei laimėję prizines vietas I Europos valstybių parlamentų narių sporto žaidynėse. 
Lietuvos aeroklubo prezidentas Vitas Karčiauskas padėkojo ir įteikė padėkas KKSD gen. direktoriaus pavaduotojui, atliekančiam gen. direktoriaus pareigas, R.Vaiginui už pagalbą rengiant Lietuvoje 2009 m. Europos sklandymo čempionatą ir organizuojant jubiliejinį skrydį Baltijos kelio 20-mečiui paminėti.