Paaiškėjo konkurso "Metų sporto statinys" laureatai

Data

2003 11 25

Įvertinimas
0

Kūno kultūros ir sporto departamentas, siekdamas paskatinti naujų sporto bazių statybą ir įvertinti jų iniciatorius, organizavo konkursą "Metų sporto statinys".
Kadangi pastebimas privačių investuotojų atėjimas į naujų sporto objektų statybą prasidėjo prieš kelerius metus, nenorėdamas, kad tai liktų neįvertinta, Departamentas konkursą rengė ir atgaline data - buvo išrinkti geriausi 2001 m., 2002 m. ir, žinoma, 2003 m. sporto statiniai.
Iš viso konkurse dalyvavo 12 naujų sporto objektų: 2001 m. - du, 2002 m. - keturi ir 2003 m. - šeši. Vertinant naujuosius sporto objektus, buvo atsižvelgiama į jų universalumą, kiek per dieną sporto bazėje gali apsilankyti sportuojančiųjų, kiek rengiama varžybų, įvertintos kainų sistemos, teikiamos papildomos paslaugos ir pan.
2001 metų geriausiu sporto statiniu pripažintas "Oranžinis teniso centras" (Kaunas), 2002 metų statinio vardas atiteko UAB "Versenta" Ledo rūmams (Vilnius), o šių metų geriausiuoju išrinktas Kauno "Žalgirio" stadiono sporto kompleksas. Beje, pastarasis tik trim balais aplenkė kitą pretendentą į geriausiojo vardą - sporto ir sveikatingumo klubą "Grand Gym" Vilniuje. Šioms sporto bazėms gruodžio 19 d. bus iškilmingai įteiktos lentelės, kurios, pritvirtintos, ant minėtų sporto objektų sienų primins apie metų statinio vardą. Nugalėtojams taip pat atiteks piniginiai prizai.
Kaip matyti iš konkursui "Metų sporto statinys" pateiktų paraiškų, iš viso per 2001-2003 metus į naujų sporto bazių statybas investuota 104,65 mln. Lt vien privataus kapitalo. Naujų sporto objektų statybose dalyvavo ir Lietuvos futbolo federacija (3,7 mln. Lt), sporto draugija "Žalgiris" (3 mln. Lt), prisidėjo savivaldybės (3,2 mln. Lt). Iš viso duris atvėrė 12 naujų sporto objektų didžiuosiuose Lietuvos miestuose - Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, taip pat Kėdainiuose.