Oficialiai pradedamas vykdyti 2019–2020 m. Europos Sąjungos lėšomis finansuojamas „Integrisport“ Erasmus+ kovos su manipuliavimu sporto varžybomis projektas

Data

2019 02 08

Įvertinimas
0
Logo_IntegriSport-colour insta.png

2019 m. sausio 19–20 d. Hagoje pirmojo projekto valdymo komiteto posėdžio metu oficialiai pradėtas vykdyti Europos Sąjungos lėšomis finansuojamas projektas „Integrisport“ Erasmus+. Posėdį, kuriame buvo priimtas projekto veiklos planas bei aptarti atitinkami organizaciniai klausimai,  surengė Nyderlandų Karalystės, vienos iš projekto šalių, Teisingumo ir saugumo ministerija.      

 „IntegriSport“ Erasmus+ projektas bus vykdomas nuo 2019 m. sausio mėn. iki 2020 m. gruodžio mėn. Projektu siekiama paskatinti manipuliavimo sporto varžybomis nusikaltimų tyrimo ir baudžiamojo persekiojimo efektyvumą, didinti informuotumą visais manipuliavimo sporto varžybomis aspektais Kipre, Lietuvoje, Nyderlanduose, Portugalijoje, Slovakijoje, Suomijoje ir Vengrijoje.

„Integrisport“ Erasmus+ – vienintelis kovos su manipuliavimu sporto varžybomis projektas, kurį 2018 metais „Erasmus + Sport“ lėšomis finansavo Europos Sąjunga. Projektas unikalus veikimu teisėsaugos ir teisminės sistemos atžvilgiu.

Posėdžio dalyviai sutarė, kad „Integrisport“ Erasmus + projektas ne tik padidins dalyvaujančių šalių teisėsaugos ir teisminių institucijų informuotumą, bet ir nustatys teisėsaugos ir teismų sistemos  standartinį žinių lygį manipuliavimo sporto varžybomis srityje. Šie standartai galės būti naudojami visame pasaulyje kovojant su nusikaltėliais šioje srityje.

Europos Taryba, turinti vienintelį teisiškai įpareigojantį tarptautinį, manipuliavimą sporto varžybomis kriminalizuojantį dokumentą – Europos Tarybos konvenciją dėl kovos su manipuliavimu sporto varžybomis, numatantį nacionalines bendradarbiavimo platformas, įtraukiant teisėsaugos ir teisminių sistemų institucijas, sveikina ir remia šį projektą.

 

Projekto koordinatorius: „Stichting CSCF“ – Sporto integralumo kovai su korupcija fondas

Projekto partneriai: GLMS – Pasaulinė loterijų stebėjimo sistema, EU Athletes, Aix-Marseille universitetas (Sporto teisės centras)

Remianti organizacija: Europos Taryba (TMC and KCOOS+)

Šalys partnerės:

• Kipro policija, Kipras
• Suomijos sporto integralumo centras (FINCIS), Suomija
• Mokesčių ir muitinės administracija, Greitojo reagavimo ir specialiosios policijos pajėgos, Vengrija
• Teisingumo ir saugumo ministerija, Nyderlandai
• Kūno kultūros ir sporto departamentas, Lietuva
• Teisingumo ministerija – teisminė policija, Portugalija
• Vidaus reikalų ministerija, Policijos pajėgų prezidiumas, Slovakija

Daugiau informacijos apie projektą Twitter paskyroje @integrisport , tinklalapyje www.integrisport.org bei teiraukitės el.paštu integrisport@cscfsport.com