exclamation

Informuojame, kad nuo 2020-11-27 18:00 iki 2020-11-29 18:00 ir nuo 2020-12-04 18:00 iki 2020-12-06 18:00 bus atliekami IS infrastruktūros perkėlimo darbai. Dėl šios priežasties galimi trumpalaikiai portalo „Mano vyriausybė“ veiklos sutrikimai. Atsiprašome už nepatogumus.

Lietuva ir Ispanija nuo šiol glaudžiau bendradarbiaus sporto srityje

Data

2011 09 20

Įvertinimas
0
2011-09-20_ Lietuva_ir_Ispanija_nuo_siol_glaudziau_bendradarbiaus_sporto_srityje_1.jpg

Europos vyrų krepšinio čempionato metu Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinis direktorius Klemensas Rimšelis ir Ispanijos Karalystės Valstybės sekretorius sportui Albert Soler pasirašė tarpinstitucinį savitarpio supratimo memorandumą dėl bendradarbiavimo kūno kultūros ir sporto srityje. Tai pirmas susitarimas sporto klausimais tarp šių valstybių. 

„Ispanija yra viena stipriausių sporto valstybių, sėkmingai ir užtikrintai vystanti krepšinį, futbolą, tenisą, rankinį, dviračių, automobilių sportą ir kitas komandines sporto šakas. Abi šalys jau subrendo keistis abipusiškai vertinga patirtimi. Be to, šio susitarimo pagrindu tikimės glaudžiau bendradarbiauti ir svarstant sporto klausimus Europos Sąjungos Taryboje“, –  sakė Kūno kultūros ir sporto departamento direktorius K. Rimšelis.

„Lietuva yra krepšinio šalis, todėl susitarimą inicijavome Eurobasket čempionato kontekste. Tačiau šiuo susitarimu suteikiame platesnį sporto turinį iki šiol vykusiam bendravimui tarp šalių. Programos, kurios bus įgyvendinamos vykdant šio susitarimo nuostatas, paskatins sporto ekspertų ir profesionalų mainus bei abiems šalims naudingą bendradarbiavimą, o tai, be jokios abejonės, leis siekti geriausių rezultatų sporto politikoje ir praktikoje abiejose šalyse, – sakė Ispanijos Valstybės sekretorius sportui A. Soler.

Memorandume numatyta keistis patirtimi ir informacija sporto mokslo ir technologijų, sporto medicinos, kovos su dopingu, sporto rėmimo ir globos, sporto renginių organizavimo, ypač viešosios tvarkos ir saugumo klausimais, sporto specialistų ir administratorių mokymo, neįgaliųjų sporto programų, jaunųjų sportininkų apsaugos ir kitose srityse. Pagal memorandumą numatyta skatinti nacionalines federacijas, asociacijas užmegzti tiesioginius ryšius ir stiprinti abipusį bendradarbiavimą.

Memorandumas bus įgyvendinamas sistemingai, sudarant kasmetinius veiklos planus tarp šių šalių sporto institucijų. Be to, artimiausiu metu planuojama pasirašyti atskirą susitarimą tarp Ispanijos ir Lietuvos antidopingo agentūrų.

Lietuva yra pasirašiusi bendradarbiavimo susitarimus su daugiau nei 20-ties šalių sporto institucijomis.