Lankėsi Kinijos delegacija

Data

2002 04 30

Įvertinimas
0

Balandžio 30 d. Kūno kultūros ir sporto departamente lankėsi delegacija iš Kinijos: Wanhao uždarosios sporto plėtros bendrovės generalinis direktorius Huang Jinutianas, šios bendrovės patarėjas Lu Jintianas, moterų krepšinio trenerė Liu Shuangfeng bei vyrų krepšinio treneriai Weng Honghai ir Liu Zhiwei. Svečius priėmė KKSD generalinis direktorius Vytas Nėnius, jo pavaduotojas Evaldas Skyrius. Susitikime taip pat dalyvavo Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentas Česlovas Garbaliauskas, kiti KKSD darbuotojai.
Lietuvoje kinų delegacija, kurią globoja LSSA prezidentas, vieši jau beveik savaitę.
Svečiai sakė, jog jie žavisi mūsų krepšininkais, su kuriais teko bendrauti praėjusiais metais, ir jie atvyko į Lietuvą norėdami susipažinti su mūsų sporto sistema, su sportininkų rengimo sistema. Kinai dėkojo už šiltą priėmimą ir pažadėjo lietuvius, atvykusius į jų tėvynę, taip pat nuoširdžiai ir šiltai priimti.
KKSD gen. direktorius kinų delegacijai trumpai papasakojo apie Lietuvos krepšininkų laimėjimus. "Galbūt šiemet mums pasiseks ir dar kartą tapsime Europos čempionais - juk Lietuvoje vyks Europos jaunių krepšinio čempionatas, kuriame dalyvaus komandos iš 12 valstybių", - sakė jis. Kinijoje Lietuvos krepšininkės lankysis rugsėjo mėnesį, kuomet Pekine vyks pasaulio moterų čempionatas.
Kinai lietuviams pasakojo, jog jų studentų sportas organizuojamas panašiai kaip Lietuvoje. Vietinius studentų renginius finansuoja universitetai arba rėmėjai. Dalyvauti tarptautiniuose renginiuose Kinijos studentams lėšas skiria Švietimo ministerija. Populiariausios tarp kinų studentų yra šuolių į vandenį, plaukimo, imtynių, dziudo ir, žinoma, stalo teniso sporto šakos.
Svečiai taip pat sakė, jog jų valdžia didelį dėmesį skiria masinio sporto plėtojimui. Kiekvienoje Kinijos provincijoje, panašiai kaip ir Lietuvoje, yra vietiniai sporto padaliniai. Kinai turi dvi sporto loterijas. Iš vienos loterijos surinktos lėšos skiriamos profesionaliajam sportui finansuoti, o iš antrosios - masinio sporto plėtotei, kuriam, anot svečių, Kinijos valdžia skiria itin daug dėmesio.
Kinų delegacija taip pat lankėsi Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete, Lietuvos krepšinio federacijoje, krepšinio mokyklose.