Kūno kultūros ir sporto departamento vardu generalinis direktorius Klemensas Rimšelis sveikina visus Kūno kultūros ir sporto dienos proga

Data

2010 10 01

Įvertinimas
0

Mielieji!

Sveikinu visus sportininkus, kūno kultūros ir sporto specialistus, sportuojančius ir jiems prijaučiančius su Kūno kultūros ir sporto diena!
Kūno kultūros ir sporto diena – šventė visiems, nes kūno kultūra ir sportas padeda atskleisti fizines ir dvasines galimybes, ugdo valią, moko džiaugtis pergale ir susitaikyti su pralaimėjimu. Sportas atveria kelią prasmingiems darbams ir dideliems laimėjimams.
Lietuvos Respublikos Seimas 2008 m. gegužės 13 d. Atmintinų dienų įstatymo papildymo ir pakeitimo įstatymu įtraukė Kūno kultūros ir sporto dieną į atmintinų dienų sąrašą. Kūno kultūros ir sporto diena minima kasmet pirmąjį spalio šeštadienį. Ši data siejama su 1932 m. spalio 1 d. pradėjusia veikti pirmąja valstybine sporto institucija Lietuvoje – Kūno kultūros rūmais ir Lietuvos Respublikos Prezidento 1934 m. spalio 10 d. dekretu įsteigtais Aukštaisiais kūno kultūros kursais. Kūno kultūros rūmai, plėtodami kūno kultūrą ir sportą, daugiausia dėmesio skyrė visuomenės fiziniam pajėgumui didinti, propagavo sveikos ir stiprios tautos, galinčios gyventi visavertį gyvenimą, idėją.
Šiandien kūno kultūros ir sporto politikos plėtros srityje veikia įvairios valstybės ir savivaldybių institucijos, įstaigos, sporto federacijos, klubai, kitos nevyriausybinės organizacijos. Bendruomenės sveikatinimo ir sporto srityje dirba aktyvūs ir veiklūs sporto organizatoriai, mokytojai, treneriai ir visuomenininkai.
Dėkoju visai sporto bendruomenei už prasmingus ir gražius darbus, sektiną pavyzdį. Linkiu išlikti tvirtiems, brandinti naujas idėjas ir garsinti Lietuvos vardą.