Kūno kultūros ir sporto departamente pagerbta daugiau nei 100 sporto veteranų

Data

2012 11 10

Įvertinimas
0
2012-11-10_veteranai tituline !!!.jpg

Šiandien Kūno kultūros ir sporto departamente už indėlį į Lietuvos sporto plėtrą pagerbti ir apdovanoti garbingo amžiaus ir jaunesni sportininkai, treneriai, sporto darbuotojai. Kūno kultūros ir sporto departamento Sporto garbės komandoro ženklu apdovanoti: Angelė Rupšienė 60 metų  jubiliejaus proga už indėlį į krepšinio plėtrą Lietuvoje, Algimantas Jucevičius 70 metų jubiliejaus proga už indėlį į kūno kultūros ir sporto plėtrą Lietuvoje, Rolandas Vizgirda 60 metų jubiliejaus proga indėlį į vandensvydžio sporto plėtrą Lietuvoje.

Kūno kultūros ir sporto departamento Sporto garbės kryžius įteiktas  prof. Jonui Liudui Poderiui 60 metų jubiliejaus proga už sporto mokslo plėtrą Lietuvoje. Šis apdovanojimas taip pat skirtas prof. Vytautui Landbergiui, Lietuvos šachmatų federacijos garbės prezidentui, už indėlį į šachmatų sporto plėtrą bei Vladui Drupai 90 metų jubiliejaus proga už aviacijos sporto plėtrą Lietuvoje. Jiem šie apdovanojimai bus įteikti atskirai.

„Mūsų olimpiniai rezultatai yra aukšti dėl tokių žmonių, tai yra Jūsų, kurie šiandien čia susirinkote, todėl valstybė privalo Jums padėkoti už tai, kad esate. Mūsų sporto veteranai – patys stipriausi veteranai pasaulyje!“ – sveikinimo kalboje sakė Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Klemensas Rimšelis.

Angelė Rupšienė atsiimdama apdovanojimą, paklausta, ką jai davė krepšinis, nė kiek nesudvejojusi atsakė, jog krepšinis jai davė viską. Algimantas Jucevičius atkreipė dėmesį, jog  „pats erdviausias  ir pigiausias stadionas – gamta“.  85 metų buriuotojas Juozas Mažeika visiems susirinkusiems triskart linkėjo –  „Gero vėjo”.

Anatolijus Čupkovas, krepšinio  veteranų klubo vadovas, įteikė departamento generaliniam direktoriui simbolinę dovaną – 1926 m. išleistą pirmąjį krepšinio taisyklių rinkinį, pabrėždamas, jog šį žaidimą pirmosios pradėjo žaisti moterys.

Renginyje asmeninių jubiliejų progomis ir už nuopelnus bei indėlį į įvairias sporto šakas įteikta 17 aukso medalių, 19 sidabro medalių, 22 plaketės, 3 atminimo medaliai, 3 žmonės pagerbti „Laudatio“ apdovanojimu, 12 komandų apdovanotos reprezentaciniu prizu, įteiktos 56 padėkos.

Kūno kultūros ir sporto departamente lapkričio 8 d. pagerbti sporto žmonės:

       Kūno kultūros ir sporto departamento Sporto garbės komandoro ženklu apdovanoti:
Angelė Rupšienė – 60 metų jubiliejaus proga už labai didelį indėlį į krepšinio plėtrą Lietuvoje;
Algimantas Jucevičius - 70 metų jubiliejaus proga už labai didelį indėlį į kūno kultūros ir sporto plėtrą Lietuvoje;
Rolandas Vizgirda – 60 metų jubiliejaus proga už labai didelį indėlį į vandensvydžio sporto plėtrą Lietuvoje;

      Kūno kultūros ir sporto departamento Sporto garbės kryžiumi apdovanoti:
Vladas Drupas – 90 metų jubiliejaus proga už reikšmingą indėlį plėtojant aviacijos sportą Lietuvoje;
Jonas Liudas Poderys – 60 metų jubiliejaus proga už reikšmingą indėlį plėtojant sporto mokslą Lietuvoje;          

      Kūno kultūros ir sporto departamento Aukso medaliu apdovanoti:
Eduardas Belevičius – 60 metų jubiliejaus proga už didelį indėlį į plaukimo sporto plėtrą Lietuvoje;
Arvydas Sapka – 60 metų jubiliejaus proga už didelį indėlį į irklavimo sporto plėtrą Lietuvoje;
Dalia Tarailienė – 60 metų jubiliejaus proga už didelį indėlį į automobilių sporto plėtrą Lietuvoje;
Saulius Smailys – 60 metų jubiliejaus proga už didelį indėlį į kūno kultūros ir sporto plėtrą Lietuvoje;
Nijolė Matukonienė – 60 metų jubiliejaus proga už didelį indėlį į sporto plėtrą Lietuvoje;
Stanislovas Monkus – 60 metų jubiliejaus proga už didelį indėlį į sporto plėtrą Lietuvoje;
Deimantė Juocevičienė  – 60 metų jubiliejaus proga už didelį indėlį į stalo teniso plėtrą Lietuvoje;
Auksė Treinytė – 60 metų jubiliejaus proga už didelį indėlį į šaudymo sporto plėtrą Lietuvoje;
Juozas Petkevičius – 60 metų jubiliejaus proga už didelį indėlį į šaudymo sporto plėtrą Lietuvoje;
Stasys Zinkevičius – 60 metų jubiliejaus proga už didelį indėlį į gimnastikos plėtrą Lietuvoje;
Danutė Baranauskienė – 65 metų sukakties proga už didelį indėlį į gimnastikos plėtrą Lietuvoje;
Reda Baublienė – 60 metų jubiliejaus proga už didelį indėlį į gimnastikos plėtrą Lietuvoje;
Tatjana Krasauskienė – 60 metų jubiliejaus proga už didelį indėlį į lengvosios atletikos plėtrą Lietuvoje;
Nijolė Lagūnavičienė – 60 metų jubiliejaus proga už didelį indėlį į sporto mokslą Lietuvoje;
Stasys Paštuolis60 metų jubiliejaus proga už didelį indėlį į dviračių sporto plėtrą Lietuvoje;
Jonas Dereškevičius –  60 metų jubiliejaus proga už didelį indėlį į automobilių sporto plėtrą Lietuvoje;
Virgaudas Sapranavičius - 65 metų sukakties proga už didelį indėlį į automobilių sporto plėtrą Lietuvoje;

Kūno kultūros ir sporto departamento SIDABRO medaliu apdovanoti:
Daiva Mitkuvienė – 50 metų jubiliejaus proga už sportinių šokių plėtrą Lietuvoje;
Giedrius Dambrauskas – 50 metų jubiliejaus proga už  imtynių plėtrą Lietuvoje;
Linas Bernotas – 55 metų sukakties proga už šaudymo sporto plėtrą Lietuvoje;
Algis Drūsys – 50 metų jubiliejaus proga už slidinėjimo plėtrą Lietuvoje;
Algirdas Majorovas – 50 metų jubiliejaus proga už  stalo teniso plėtrą Lietuvoje;
Andrej Venckevič – 50 metų jubiliejaus proga už kūno kultūros ir sporto plėtrą Lietuvoje;
Aivaras Vyšniauskas – 55 metų sukakties proga už futbolo plėtrą Lietuvoje;
Kęstutis Česaitis – 50 metų jubiliejaus proga už dviračių sporto plėtrą Lietuvoje;
Zita Tindžiulienė – 55 metų sukakties proga už lengvosios atletikos plėtrą Lietuvoje;
Sigita Markevičienė – 50 metų jubiliejaus proga už lengvosios atletikos plėtrą Lietuvoje;
Arvidas Mockevičius – 50 metų jubiliejaus proga už rankinio plėtrą Lietuvoje;
Audrutė Jonkienė – 50 metų jubiliejaus proga už automobilių sporto plėtrą Lietuvoje;
Valdas Jonušis – 50 metų jubiliejaus proga už indėlį į automobilių sporto plėtrą Lietuvoje;
Gintautas Adomaitis – 50 metų jubiliejaus proga už indėlį į automobilių sporto plėtrą Lietuvoje;
Jurgis Strazdas – 55 metų sukakties proga už  kosminio modeliavimo sporto plėtrą Lietuvoje;
Robertas Šeinauskas – 50 metų jubiliejaus proga už aviamodelių sporto plėtrą Lietuvoje;
Danas Babenskas – 50 metų jubiliejaus proga už indėlį į aviamodelių sporto plėtrą Lietuvoje;
Arminas Murauskas – 50 metų jubiliejaus proga už akrobatinio skraidymo plėtrą Lietuvoje;
Gintaras Šablinskas – 50 metų jubiliejaus proga už aviamodelių sporto plėtrą Lietuvoje;

      Kūno kultūros ir sporto departamento PLAKETE apdovanoti:
Laimutis Makauskas – 80 metų jubiliejaus proga už kūno kultūros ir sporto plėtrą Lietuvoje;
Vladimiras Artamonovas – 80 metų jubiliejaus proga už tinklinio puoselėjimą Lietuvoje;
Fausta Bimbienė – 85 metų sukakties proga už rankinio plėtrą Lietuvoje;
Ona Gasparkienė – 85 metų sukakties proga už indėlį į sporto mokslą Lietuvoje;
Kazys Kilčiauskas – 80 metų jubiliejaus proga už indėlį į sporto žurnalistiką Lietuvoje;
Juozas Mažeika – 85 metų sukakties proga už buriavimo sporto plėtrą Lietuvoje;
Ignas Miniotas – 80 metų jubiliejaus proga už buriavimo sporto plėtrą Lietuvoje;
Marijona Ramutė Nekrašienė – 75 metų sukakties proga už fechtavimo sporto plėtrą Lietuvoje;
Garis Nikolajonokas – 75 metų sukakties proga už imtynių sporto plėtrą Lietuvoje;
Danutė Ivašauskienė – 75 metų sukakties proga už lengvosios atletikos ir veteranų sporto plėtrą Lietuvoje;
Adolfas Aleksejūnas – 75 metų sukakties proga už lengvosios atletikos plėtrą Lietuvoje;
Viktoras Korchaginas –  75 metų sukakties proga už biatlono plėtrą Lietuvoje;
Arūnas Kazlauskas – 75 metų sukakties proga už aviamodelių aporto plėtrą Lietuvoje;
Arvydas Komliauskas –  70 metų jubiliejaus proga už automobilių sporto plėtrą Lietuvoje;
Aldona Skarulienė – 70 metų jubiliejaus proga už stalo teniso plėtrą Lietuvoje;
Romualdas Kačanauskas – 70 metų jubiliejaus proga už teniso sporto plėtrą Lietuvoje;
Stasys Labanauskas – 70 metų jubiliejaus proga už teniso sporto plėtrą Lietuvoje;
Juozapas Garalevičius –  70 metų jubiliejaus proga už lengvosios atletikos sporto plėtrą Lietuvoje;
Antanas Burbulis – 70 metų jubiliejaus proga už irklavimo sporto plėtrą Lietuvoje;
Karolis Nutautas – 70 metų jubiliejaus proga už irklavimo sporto plėtrą Lietuvoje;
Semionas Finkelšteinas – 65 metų sukakties proga už visuomeninę sporto veiklą Lietuvoje;
Dainius Kepenis – 60 metų jubiliejaus proga už visuomeninę sporto veiklą Lietuvoje;

      Kūno kultūros ir sporto departamento ATMINIMO MEDALIU apdovanoti:
Regina Giedraitienė – 60 metų jubiliejaus proga už aktyvią veiklą plėtojant stalo tenisą Lietuvoje;
Vytautas Papas – 60 metų jubiliejaus proga už indėlį į sportinio ėjimo plėtrą Lietuvoje;
Irena Mikulėnienė – 50 metų sportinio darbo jubiliejaus proga;

Kūno kultūros ir sporto departamento apdovanojimas „LAUDATIO“ skirtas:
Olgai Gunko – už sportinių šokių plėtrą ir Lietuvos vardo garsinimą Pasaulyje 55 metų sukakties proga
Edmundui Skrickui – už imtynių sporto plėtrą ir Lietuvos vardo garsinimą Pasaulyje trenerio karjeros baigimo proga;
Sigitui Lukavičiui –  už įvairių imtynių sporto rūšių plėtrą Lietuvoje trenerio karjeros baigimo proga;

Kūno kultūros ir sporto departamento REPREZENTACINIU PRIZU apdovanoti:
Vilniaus krepšinio klubas „Svaja“ – VII Europos krepšinio veteranų čempionato amžiaus grupės 40+ nugalėtojas;
Vilniaus krepšinio veteranų sporto klubas „Kamanė“ - VII Europos krepšinio veteranų čempionato amžiaus grupės 55+ nugalėtojas;
Kauno krepšinio klubas „Žalgiriečiai veteranai“ - VII Europos krepšinio veteranų čempionato amžiaus grupės 55+ nugalėtojas;
Kauno krepšinio klubas „Žalgiriečiai veteranai“ - VII Europos krepšinio veteranų čempionato amžiaus grupės 65+ nugalėtojas;
Vilniaus sporto klubas „Salilita“ -  VII Europos krepšinio veteranų čempionato amžiaus grupės 50+ prizininkas;
Sporto klubas „Vilniaus statybos senjorai“ - VII Europos krepšinio veteranų čempionato amžiaus grupės 60+ prizininkas;
Jungtinė komanda „Lithuania“ - VII Europos krepšinio veteranų čempionato amžiaus grupės 70-75 prizininkė;
Kauno SKK komanda - VII Europos krepšinio veteranų čempionato amžiaus grupės 35+ nugalėtojai;
Vilniaus krepšinio veteranų sporto klubas „Kamanės LT - VII Europos krepšinio veteranų čempionato amžiaus grupės 50+ prizininkas;
Kauno komanda „Top Sport“ - VII Europos krepšinio veteranų čempionato amžiaus grupės 30-35 nugalėtoja;
Vilniaus komanda „Dastra-Alkajas“ - VII Europos krepšinio veteranų čempionato amžiaus grupės 40+ prizininkė;
Kauno komanda „Patvanka“ - VII Europos krepšinio veteranų čempionato amžiaus grupės 40+ prizininkė;

       Kūno kultūros ir sporto departamento PADĖKA apdovanoti:
Skaistė Dranseikienė – 2012 m. Europos krepšinio veteranų čempionato organizacinio komiteto narė;
Rytis Dranseika – 2012 m. Europos krepšinio veteranų čempionato organizacinio komiteto narys;
Saulius Kramolcas – 2012 m. Europos krepšinio veteranų čempionato organizacinio komiteto narys;
Modestas Riauka - 2012 m. Europos krepšinio veteranų čempionato organizacinio komiteto narys;
Inese Mikelsone – 2012 m. Europos krepšinio veteranų čempionato organizacinio komiteto narys;
Snieguolė Jasevičienė – 2012 m. Europos krepšinio veteranų čempionato organizacinio komiteto narė;
Eglė Šliogerytė – 2012 m. Europos krepšinio veteranų čempionato organizacinio komiteto narė;
Andrius Šliogeris – 2012 m. Europos krepšinio veteranų čempionato organizacinio komiteto narys;
Algimantas Stasys Anužis – 2012 m. Europos krepšinio veteranų čempionato organizacinio komiteto narys;
Gediminas Budnikas – 2012 m. Europos krepšinio veteranų čempionato organizacinio komiteto narys;
Vitoldas Masalskis – 2012 m. Europos krepšinio veteranų čempionato organizacinio komiteto narys;
Anatolijus Čupkovas - 2012 m. Europos krepšinio veteranų čempionato organizacinio komiteto narys;
Romualda Šidlauskienė – 2012 m. Europos veteranų tarptautinių šaškių čempionato „žaibo“ turnyro nugalėtoja;
Edvard Bužinskij – 2012m. Europos veteranų tarptautinių šaškių čempionato nugalėtojas;
Asta Girdauskienė – XIV Pasaulio sporto veteranų vandens sporto šakų čempionato prizininkė;
John Deininger - XIV Pasaulio sporto veteranų vandens sporto šakų čempionato prizininkas;
Kostas Karpavičius - XIV Pasaulio sporto veteranų vandens sporto šakų čempionato prizininkas;
Jadvyga Putinienė – 2012 m. Pasaulio lengvosios atletikos veteranų uždarų patalpų čempionato prizininkė;
Algina Vilčinskienė – 2012 m. Pasaulio lengvosios atletikos veteranų uždarų patalpų čempionato prizininkė;
Birutė Keršulienė – 2012 m. Pasaulio lengvosios atletikos veteranų uždarų patalpų čempionato prizininkė;
Janina Lapienienė – 2012 m. Pasaulio lengvosios atletikos veteranų uždarų patalpų čempionato prizininkė ir XVIII Europos lengvosios atletikos veteranų čempionato prizininkė;
Genovaitė Kazlauskienė – 2012 m. Pasaulio lengvosios atletikos veteranų uždarų patalpų čempionato prizininkei ir XVIII Europos veteranų lengvosios atletikos čempionato prizininkė;
Gintas Degutis – 2012 m. Pasaulio lengvosios atletikos veteranų uždarų patalpų čempionato prizininkas ir XVIII Europos veteranų lengvosios atletikos čempionato prizininkas;
Leonardas Varnas – 2012 m. Pasaulio lengvosios atletikos veteranų uždarų patalpų čempionato prizininkas;
Austra Mikelytė – XVIII Europos lengvosios atletikos veteranų čempionato prizininkė;
Valda Morkūnienė –  XVIII Europos lengvosios atletikos veteranų čempionato prizininkė;
Rimvydas Medišauskas – XVIII Europos lengvosios atletikos veteranų čempionato prizininkas;
Saulius Svilainis - XVIII Europos lengvosios atletikos veteranų čempionato prizininkas;
Saulius Svaldenis – 2012 m. Pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo meistrų čempionato prizininkas;
Darius Čereška – 2012 m. Pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo meistrų čempionato prizininkas;
Arvydas Petraitis – 2012 m. Pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo meistrų čempionato prizininkas;
Sergejus Kononenko – 2012 m. Pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo meistrų čempionato prizininkas;
Fiodoras Zubkovas – 2012 m. Pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo meistrų čempionato prizininkas;
Jevgenijus Sokolovskij – 2012 m. Pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo meistrų čempionato prizininkas;
Sigitas Bulovas – 2012 m. Pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo meistrų čempionato prizininkas;
Romas Daugnora – 2012 m. Pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo meistrų čempionato prizininkas;
Aleksandras Šarafutdinovas – 2012 m. Pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo meistrų čempionato prizininkas;
Aleksandras Nazarovas – 2012 m. Pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo meistrų čempionato prizininkas;
Virginijus Rimša – 2012 m. Pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo meistrų čempionato prizininkas;
Kęstutis Bortelis – 2012 m. Pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo meistrų čempionato prizininkas;
Gintautas Šiaškus – 2012 m. Pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo meistrų čempionato prizininkas;
Verner Šermokas – 2012 m. Pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo meistrų čempionato prizininkas;
Vidas Kupčinskas – 2012 m. Pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo meistrų čempionato prizininkas;
Aleksandra Čechova – 2012 m. Pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo meistrų čempionato prizininkė;
Eugenijus Taparauskas – 2012 m. Pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo meistrų čempionato prizininkas;
Rūta Gečauskaitė – 2012 m. Pasaulio irklavimo meistrų čempionato prizininkė;
Nijolė Kondrotienė – 2012 m. Pasaulio irklavimo meistrų čempionato prizininkė;
Leonas Petkūnas – 2012 m. Pasaulio irklavimo meistrų čempionato prizininkas;
Birutė Gečauskienė – 2012 m. Pasaulio irklavimo meistrų čempionato prizininkė;
Karolis Nutautas – 2012 m. Pasaulio irklavimo meistrų čempionato prizininkas;
Vytautas Lakštauskas – 2012 m. Pasaulio irklavimo meistrų čempionato prizininkas;
Rimantas Bakas – 2012 m. Pasaulio irklavimo meistrų čempionato prizininkas;
Vida Stačkutė-Šatienė – 2012 m. Pasaulio irklavimo meistrų čempionato prizininkė;
Arūnas Šatas – 2012 m. Pasaulio irklavimo meistrų čempionato prizininkas;
Stasys Valauskas – 2012 m. Pasaulio irklavimo meistrų čempionato prizininkas;
Nijolė Savickytė – 2012 m. Pasaulio irklavimo meistrų čempionato prizininkė.