Kitų metų sporto finansavimas orientuotas į aktualiausius sporto renginius

Data

2011 10 25

Įvertinimas
0
2011-10-25_kitu_metu_sporto_finansavimas_orientuotas_i_aktualiausius_sp_renginius.jpg

Šiandien Nacionalinės kūno kultūros ir sporto tarybos posėdyje buvo pritarta planuojamam 2012-2014 m. sporto srities finansavimui ir strateginėms kryptims, aptartas pasirengimas Londono olimpinėms žaidynėms, išklausyta šių metų Europos vyrų krepšinio čempionato ataskaita, pristatyti 2012-2013 metais Lietuvoje vyksiantys tarptautiniai sporto renginiai. 

Pristatydamas Kūno kultūros ir sporto departamento strateginį veiklos planą generalinis direktorius Klemensas Rimšelis pabrėžė, kad šis planas buvo rengtas atsižvelgiant į 2012 metų aktualiausius renginius – Londono olimpiadą, parolimpines žaidynes, pasaulio sporto visiems žaidynes. Departamento programai „Olimpinių rinktinių rengimas ir sportininkų  sveikatos priežiūra“ kitais metais planuojama skirti 6,3 mln. litų daugiau nei šiemet. Be to, planuojami apie 3,5 mln. litų didesni asignavimai ir investicijoms į sporto infrastruktūrą. Iki šių metų pabaigos bus priduoti 9 sporto objektai, iš kurių 3 yra daugiafunkcės arenos Klaipėdoje, Alytuje ir Kaune, 2012 m. planuojama priduoti dar 9 visuomeninės paskirties objektus.     

Pristatant pasirengimą Londono olimpinėms žaidynėms pažymėta, jog šiai dienai 31 Lietuvos olimpinės rinktinės sportininkas yra iškovojęs asmeninį kelialapį į Londono olimpines žaidynes arba kelialapį šaliai, įvykdęs normatyvus. Palyginimui praėjusio olimpinio ciklo metu, priešolimpiniais metais olimpinius normatyvus buvo įvykdę 23 Lietuvos sportininkai. Numatoma, kad teisę kovoti olimpinėse žaidynėse turėtų iškovoti 50 Lietuvos sportininkų, o 1-8 olimpiados vietas turėtų užimti bent 14 sportininkų. 

Taryba, atsižvelgdama į federacijų prašymus, pritarė trijų 2013 metais vyksiančių tarptautinių čempionatų organizavimui Lietuvoje – Pasaulio kyokushin karate čempionatui Vilniuje, Europos sunkiosios atletikos jaunių čempionatui Klaipėdoje, Pasaulio akrobatinio skraidymo čempionatui Kaune. Kiekvieno iš šių renginių organizavimui valstybės prašoma prisidėti iki 300 tūkst. litų.

Tarybos nariams buvo pristatyta jau patvirtintų 2012 metais vyksiančių renginių organizavimo eiga – Europos dviračių treko čempionatas Panevėžyje, Pasaulio jaunimo irklavimo čempionatas Trakuose, Penktosios pasaulio sporto visiems žaidynės Šiauliuose.

Nacionalinės kūno kultūros ir sporto tarybos posėdžiai vyksta ne rečiau kaip kartą per šešis mėnesius. Paskutinis posėdis buvo 2011 m. sausio 25 dieną.