Jaunių žaidynėse dalyvaus visa Lietuva

Data

2002 04 23

Įvertinimas
0

Balandžio 22 d. Kūno kultūros ir sporto departamente įvyko 2002 m. Lietuvos jaunių sporto žaidynių organizacinio komiteto posėdis, kuriame buvo svarstyti pasirengimo šioms žaidynėms klausimai.
Norą dalyvauti pareiškė visi Lietuvos miestai ir rajonai, išskyrus Rietavą. Iš viso varžytųsi 6898 jaunieji sportininkai. Žaidynėms surengti iš biudžeto bus skirta 100 tūkst. Lt. Kaip akcentavo Lietuvos sporto federacijų prezidentas Vitas Gudiškis, šie pinigai šiemet buvo numatyti atskira eilute, todėl bus kontroliuojama, kad federacijos jų nemėgintų sutaupyti kitiems reikalams ir panaudotų pagal paskirtį. Dar apie 20 tūkst. Lt tikimasi surinkti iš rėmėjų.
Lietuvos jaunių sporto žaidynių finalinės varžybos prasidės birželio 21 d., o simbolinis jų atidarymas įvyks liepos 5-ąją Alytuje. Organizacinio komiteto posėdyje dalyvavęs Alytaus rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas sporto reikalams Egidijus Kašėta sakė, jog miestas džiaugiasi tokia suteikta garbe ir visas organizacines išlaidas apsiima padengti pats. Planuojama, kad per atidarymą pasirodys Alytaus miesto meno kolektyvai, gros karinis orkestras, vyks parodomosios dziudo ir bokso kovos.
Organizacinis komitetas pritarė, kad nuo kitų metų Lietuvos jaunučių, jaunių ir jaunimo žaidynėse dalyvautų atstovai ir tų neolimpinių sporto šakų, kurios yra populiarios Lietuvoje ir kurių sportininkai yra iškovoję pasaulyje žymių laimėjimų, būtent sportinių šokių, šachmatų bei orientavimosi sporto. Be to, šias žaidynes papildys žiemos sporto šakos - slidinėjimo, dailiojo čiuožimo bei ledo ritulio. Taigi ir finaliniai žaidynių varžybų etapai vyks ne tik vasarą, kaip esti šiuo metu, bet jau gruodžio mėnesį.