Įžiebta III Lietuvos mokinių olimpinio festivalio ugnis!

Data

2007 11 26

Įvertinimas
0
2007-11-26  Įžiebta III Lietuvos mokinių olimpinio festivalio ugnis!.jpg

Lapkričio 26 d.  Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijoje, kurios  mokiniai yra ne kartą tapę jaunimo varžybų ir čempionatų nugalėtojais bei prizininkais, kur aktyviai plėtojama sportinė veikla, Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus paskelbė III Lietuvos mokinių olimpinio festivalio pradžią. Uždegęs Lietuvos mokinių olimpinio festivalio ugnies fakelą, valstybės vadovas ir šio festivalio globėjas šį deglą perdavė jauniesiems sportininkams ir kūno kultūros mokytojams. „Prieš trejus metus įgyvendinta mokinių olimpinių žaidynių idėja sušvito visu stiprumu. Džiaugiuosi, kad čia įžiebtas olimpinis deglas, simbolizuojantis skaidrumą ir stiprybę, vėl pradės kelionę po visą Lietuvą“, – sakė V.Adamkus.
Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Algirdas Raslanas pažymėjo, kad jaunimas turi į ką lygiuotis – tik prieš kelias dienas Lietuvos disko metikui Virgilijui Aleknai suteiktas UNESCO Sporto čempiono vardas. Sporto vadovas vylėsi, kad turint Lietuvoje tokį žmogų, kaip V.Alekną, UNESCO Sporto čempioną, švietėjiškas sporto idėjas bus galima paskleisti dar plačiau, o šis gražus ir reikalingas projektas – Lietuvos mokinių festivalis – įgaus dar didesnį mastą. KKSD generalinis direktorius A.Raslanas mokyklos vadovams simboliškai pradžiai įteikė kamuolių. III Lietuvos mokinių olimpinio festivalio finiše, kaip ir kasmet, per 2000 kamuolių bus įteikta festivalio geriausiems.
A.Raslanas taip pat sakė, jog labai svarbu, kad toks projektas kaip Lietuvos mokinių festivalis organizuojamas bendromis Kūno kultūros ir sporto departamento,  Švietimo ir mokslo ministerijos, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto jėgomis.
Lietuvos mokinių olimpinis festivalis rengiamas siekiant  kuo daugiau mokinių įtraukti į sportinę veiklą, kartu skiepyti kilnaus elgesio sporte ir apskritai gyvenime principus. Pirmajame Lietuvos mokinių olimpiniame festivalyje  dalyvavo per 202 tūkst. mokinių, antrajame – apie 250 tūkst. bendrojo lavinimo mokyklų mokinių.
III Lietuvos mokinių olimpinio festivalio programą sudaro dvi dalys – sporto šakų varžybos ir sporto šventė, kuri sporto šakų nugalėtojams ir prizininkams bus surengta 2008 m. birželio 7 d.  Iš viso mokiniai dalyvaus 23 sporto šakų varžybose – krepšinio, futbolo, plaukimo, lengvosios atletikos, slidinėjimo, smiginio, virvės traukimo, kvadrato, rankinio ir kt.  Sporto šakų varžybos vykdomos 5 etapais (mokyklų vidaus arba atskirų sporto šakų varžybos; miestų, rajonų  arba atskirų sporto šakų varžybos; zoninės varžybos; tarpzoninės varžybos ir finalinės varžybos).
Festivalyje dalyvauja  Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų 1–12 klasių mokiniai.