Įteiktas antras kilogramas aukso...

Data

2007 12 18

Įvertinimas
0
2007-12-18  Įteiktas antras kilogramas aukso.jpg

Gruodžio 17 dieną Vilniuje, Nacionaliniame operos ir baleto teatre, buvo pagerbti geriausi 2007-ųjų metų Lietuvos sportininkai ir jų treneriai. Iškilmėse dalyvavo Lietuvos Prespublikos Prezidentas Valdas Adamkus, Seimo Pirmininkas Viktoras Muntianas, Ministras Pirmininkas Gediminas Kirkilas, Seimo nariai, šalies sporto vadovai ir sporto visuomenė.

Kaip žinoma, geriausiu šių metų sportininku buvo išrinktas krepšininkas Ramūnas Šiškauskas. Lietuvos krepšinio rinktinės kapitonas iškilmių dieną su šeima iš Maskvos į Vilnių kelioms valandoms pirmąsyk atskrido tik jam specialiai šiai kelionei CASK klubo skirtu lėktuvu. Geriausiam metų Lietuvos sportininkui skirtą prizą – Stanislovo Kuzmos skulptūrą „Šaulys“ – įteikė Prezidentas V.Adamkus, LTOK rėmėjų prizą – kilogramą aukso – dienraščio „Lietuvos rytas“ vyr. redaktoriaus pirmasis pavaduotojas Rimvydas Valatka ir loterijų firmos „Olifėja“ gen. direktoriaus pavaduotojas Donatas Kazlauskas.

„Tikrai nesitikėjau tokio įvertinimo. Labai dėkoju visiems, kurie nusprendė, kad esu to vertas“, – stovėdamas Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje sakė 29 metų krepšininkas. R.Šiškauskas  padėkojo ir Maskvos CSKA klubui bei jo prezidentui už galimybę dalyvauti šiose iškilmėse. Krepšininkas sakė, kad aukso į Maskvą nesiveš... Pirmasis Ramūno treneris Jonas Žižliauskas buvo apdovanotas KKSD ir LTOK prizais.
Vieną prizą įteikė ir pats R.Šiškauskas – metų sportininkas padovanojo LTOK plaketę Europos metų žmogumi išrinktam V.Adamkui.

Iškilmių pradžioje buvo pasveikinta geriausia 2007 m. komanda – Lietuvos krepšinio rinktinė.  Lietuvos krepšinio federacijos generaliniam sekretoriui Mindaugui Balčiūnui KKSD generalinis direktorius Algirdas Raslanas įteikė  Viktoro Tunkevičiaus skluptūrą „Nikė“, o LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas – taurę.

Tada šalies sporto vadovai apdovanojo į geriausiųjų dešimtuką išrinktus sportininkus ir jų trenerius: 10 vietą užėmusį penkiakovininką Edviną Krungolcą ir Jurijų Moskvičiovą (Edvinas į iškilmes pavėlavo ir prizus gavo jau ne scenoje...), 9 vt. – dviratininkę Editą Pučinskaitę ir trenerį Valerijų Konovalovą (iškilmėse nedalyvavo, nes treniruojasi užsienyje), 8 vt. – boksininką Daugirdą Šemiotą ir Vilių Buiką, 7 vt. – penkiakovininkę Laurą Asadauskaitę ir trenerį Jevgenijų Kliosovą, 6 vt. – karatė imtynininką Donatą Imbrą ir Vladimirą Silvaško, 5 vt. – tenisininką Ričardą Berankį ir Remigijų Balžeką (iškilmėse nedalyvavo, ne dar negrįžę iš turnyro Meksikoje), 4 vt. – lengvaatletę Viktoriją Žemaitytę ir Alvydą Gavėną. Beje, Viktorijai, užėmusiai dešimtuke aukščiausią vietą tarp sportininkių, dar buvo įteiktas ir „Samsung Electronics“ prizas – nešiojamasis kompiuteris.

Trečiosios vietos laimėtoją imtynininką Mindaugą Ežerskį apdovanojo Ministras Pirmininkas G.Kirkilas. Be to, imtynininkui atiteko ir „Samsung“ nešiojamasis kompiuteris. Jo treneris Grigorijus Kozovskis yra treniruočių stovykloje užsienyje, į kurią kitą dieną išvyko ir Mindaugas. Antrosios vietos laimėtoją lengvaatletį Virgilijų Alekną apdovanojo Seimo pirmininkas V.Muntianas. Legendiniam sportininkui, be KKSD ir LTOK prizų, buvo įteiktas ir „Samsung“ LCD televizorius, kurį diskininkas su M.Ežerskiu pasikeitė į kompiuterį... „Virgis sakė, kad turi daug televizorių, o man naujame bute jo reikia labiau...“ – taip mainus paaiškino imtynininkas. Apdovanotas ir su V.Alekna dirbantis treneris – masažuotojas Zigmantas Živatkauskas.

Iškilmių dalyviams dainavo maestro Virgilijus Noreika ir jo mokiniai Marta Lukošiūtė, Aurimas Raulinavičius. Vakarą vedė Egidijus Stancikas.

Šiemet geriausiam Lietuvos sportininkui buvo įteiktas jau antras kilogramas aukso – pirmąjį pernai pelnė V. Alekna.