Diskutuota apie saugumą sporto renginių metu

Data

2009 11 25

Įvertinimas
0
2009-11-25  Diskutuota apie saugumą sporto renginių metu.jpg

Lapkričio 24 d. Kūno kultūros ir sporto departamente lankėsi Europos Tarybos ekspertai dėl Europos konvencijos „Dėl brutalaus žiūrovų elgesio per sporto varžybas ir ypač per futbolo rungtynes. Konvencijos nuolatinio komiteto pirmininkas portugalas Paulo Gomesas, Anglijos futbolo licencijavimo agentūros vykdomasis direktorius Johnas de Quidtas ir ET Sporto konvencijų skyriaus administratorė Marie-Francoise Glatz susitiko su KKSD, Policijos departamento, Vilniaus miesto savivaldybės, Lietuvos sporto federacijų sąjungos, Lietuvos krepšinio, Lietuvos futbolo ir Lietuvos ledo ritulio federacijų vadovais ir atstovais.

KKSD gen. direktoriaus pavaduotojas, atliekantis gen. direktoriaus funkcijas, Ritas Vaiginas priminė, kad Lietuva ET konvenciją „Dėl brutalaus žiūrovų elgesio per sporto varžybas ir ypač per futbolo rungtynes“ ratifikavo dar 2000 m., o po metų tapo visateise ir aktyvia nuolatinės komisijos nare: „Nepraleidžiame nė vieno jūsų organizuojamo susitikimo, nes norime žinoti naujausias tendencijas ir kryptis, kur eina Europa“. Laikinasis KKSD vadovas supažindino svečius su Lietuvos sporto sistema.
Daugiausia dėmesio susitikimo metu buvo skirta  2011 m. Europos vyrų krepšinio čempionatui Lietuvoje ir kaip rengiamasi užtikrinti saugumą jo metu. Svečiai domėjosi viskuo – saugos tarnybų darbu, savanorių pagalba, kaip saugumo užtikrinimą reglamentuoja Lietuvos teisės aktai, kaip  vykdoma Lietuvos sporto sistemos reorganizacija galėtų atsiliepti čempionato pasirengimui ir pan. Lietuvos krepšinio federacijos gen. sekretorius Mindaugas Balčiūnas pabrėžė, kad pasirengimas čempionatui vyksta nuolat. Šiemet Lietuvoje buvo surengtas Europos vaikinų iki 16 m., o kitąmet bus rengiamas  Europos vaikinų iki 18 m. krepšinio čempionatas – tai gera proga patikrinti, kaip dirba visos tarnybos. „Bendradarbiavimas tarp visų darbo grupių ir institucijų vyksta sėkmingai. Rengiantis čempionatui prioritetai nuo sporto bazių statybų jau persikelė prie organizacinių reikalų, aptarnavimo. Saugumas yra vienas iš svarbiausių prioritetų“, – pabrėžė pasirengimo čempionatui darbo grupės atstovas Mindaugas Špokas.
Vėliau svečiai susitiko ir su keliais krepšinio klubo „Lietuvos rytas“ ir Vilniaus futbolo klubo „Žalgiris“ sirgalių atstovais, taip pat apžiūrėjo Vilniaus „Siemens areną“. Kiek anksčiau svečiai saugumo užtikrinimą sporto renginių metu aptarė su Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos vadovais bei Lietuvos policijos generaliniu komisaru. Trečiadienį ET atstovai lankysis Kaune.