Darbą Vilniuje pradėjo darbo grupė „Sportas ir ekonomika“

Data

2007 10 11

Įvertinimas
0
2007-10-11  Darbą Vilniuje pradėjo darbo grupė „Sportas ir ekonomika“.jpg

Spalio 11 d. darbą Vilniuje pradėjo Europos Sąjungos darbo grupė „Sportas ir ekonomika“. Darbo grupės narius, 11 Europos Sąjungos valstybių atstovus, pasveikino Kūno kultūros ir sporto deprtamento generalinis direktorius Algiras Raslanas. „Lietuva skaičiuoja septynioliktus nepriklausomybės metus. Tarptautinius santykius mes pradėjome kurti nuo nulio, o šiandien mes rengiame tarptautinius seminarus, dalyvaujame projektuose“, – sėkmingą Lietuvos sporto bendruomenės įsitraukimą į tarptautinę veiklą pažymėjo Lietuvos sporto vadovas ir palinkėjo darbo grupės nariams produktyvaus darbo Vilniuje.

Darbo grupės pirmininkas Europos Komisijos Sporto grupės pirmininkas Michalas Krejza pažymėjo, jog 2009 m. sporto Europos Sąjungoje laukia dideli pokyčiai: sporto aktualijos, kurios kol kas gvildenamos tik neformaliuose Europos Sąjungos ministrų susitikimuose, bus perkeltos į aukštesnį lygį – formalius susitikimus ir konferencijas. Tai reiškia, kad į sportą, kaip į ir kitas svarbias socialines sritis, atkreipiamas dėmesys, kuriamos programos, o tai leidžia tikėtis ir ES finansavimo šiai veiklos sričiai. „Tad jau šiandien turime dirbti turėdami galvoje šias perspektyvas“, – pažymėjo darbo grupės vadovas. 


Darbo grupės „Sportas ir ekonomika“ tikslas – standartizuoti ir suderinti sporto apibrėžimą ekonomikos aspektu, suvienodinti metodiką ir statistikos tvarkymą siekiant iliustruoti sporto poveikį ES vidaus rinkai.