Azerbaidžane aptartas bendradarbiavimas sporte ir 2015 metų Europos žaidynės

Data

2014 10 24

Įvertinimas
0

Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Edžio Urbanavičiaus susitikime su Azerbaidžano sporto ir jaunimo viceministru Intigamu Babayevu aptarė kitais metais Baku vyksiančias pirmąsias Europos žaidynes. Departamento vadovas Azerbaidžane lankėsi spalio 21–23 d. kaip vyriausybinės delegacijos narys – kartu su kitų sričių viceministrais, institucijų ir įstaigų vadovais dalyvavo abiejų šalių tarpvyriausybinės komisijos posėdyje.

Komisijos posėdyje aptartas esamas ir potencialus bendradarbiavimas įvairiose srityse – prekybos, investicijų, energetikos, informacinių technologijų, švietimo, kultūros, taip pat sporto. Pabrėžtas abiejų šalių sportininkų dalyvavimas Lietuvoje ir Azerbaidžane vykstančiuose tarptautiniuose čempionatuose, akcentuotas poreikis didesnio bendradarbiavimo tarp sporto organizacijų, sporto specialistų, trenerių, siekiant pasidalinti patirtimi. Tai įtvirtinta ir pasirašytame komisijos protokole.

Departamento vadovas atskirai susitiko su Azerbaidžano jaunimo ir sporto ministerijos Tarptautinių santykių departamento vadovu Ilhamu I. Madatovu bei atsakingu už Europos žaidynių organizavimą Saymonu Cleggu ir aptarė šias žaidynes, taip pat planuojamą jų ministro vizitą Lietuvoje, sporto bazių situacija abiejose šalyse.

Prieš savaitę Kūno kultūros ir sporto departamente lankėsi Azerbaidžano jaunimo organizacijos Lietuvoje atstovai, kurie prisidėjo organizuojant šio vizito susitikimus ir išreiškė norą organizuoti bendrus Lietuvos ir Azerbaidžano įvairių sporto šakų jaunimo čempionatus.