Atpildas už entuziazmą ir begalinį darbštumą

Data

2002 04 05

Įvertinimas
0

Balandžio 5 d. Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Vytas Nėnius įteikė pinigines premijas Lietuvos moterų žolės riedulio nacionalinei rinktinei, rankų lenkikėms bei sportininkių treneriams.
Žolės riedulininkėms tai buvo įvertinimas už 2001 m. iškovotus sidabro medalius Europos uždarų patalpų čempionate. Komandai, jos treneriams buvo skirta 48 tūkst. Lt. Dar 7,5 tūkst. Lt atiteko rankų lenkikėms Sandrai Bumšaitei, Eglei Vaitkutei ir jų treneriams už pasaulio čempionate užimtą pirmąją vietą.
Sportininkėms ir pergalių joms siekti padėjusiems treneriams, gydytojams savo dovanas įteikė ir Lietuvos sporto federacijų sąjunga bei Lietuvos žolės riedulio federacija.
Kūno kultūros ir sporto departamento atminimo medalis bei Lietuvos sporto federacijų sąjungos dovana buvo įteikta šių metų vasario mėnesį 55-ąjį jubiliejų šventusiam Eduardui Fainšteinui. Tai graikų ir romėnų imtynių treneris, išugdęs net 364 Lietuvos suaugusiųjų, jaunimo, jaunių ir jaunučių čempionus ir prizininkus, 10 sporto meistrų, per 30 kandidatų į sporto meistrus. KKSD piniginiu prizu apdovanotas ir Lietuvos moterų žolės riedulio nacionalinės rinktinės vadovas, Lietuvis žolės riedulio federacijos prezidentas Leonardas Čaikauskas. Lietuvos sporto federacijų sąjungos prezidentui Vitui Gudiškiui KKSD gen.direktorius įteikė Seimo pirmininko Artūro Paulausko padėkos raštą "Už svarų indėlį plėtojant kūno kultūrą ir sportą Lietuvoje".
Sportininkams, jų treneriams sveikinimo žodį tarė KKSD gen. direktorius V.Nėnius ir jo pavaduotojas Algirdas Raslanas. "Nei žolės riedulys, nei rankų lenkimas Lietuvoje neturi tokių tradicijų kaip krepšinis ar kt. sporto šakos. Rimčiau žolės riedulį Lietuvoje imta žaisti nuo 1968 m., kai tuometinio Lietuvos kūno kultūros instituto studentai susibūrė į komandą ir ėmė dalyvauti Sovietų Sąjungos čempionatuose. Rankų lenkikai savo sportinį kelią pradėjo dar vėliau, bet, nepaisant to, tarptautinėse varžybose jie nuolatos būna tarp prizininkų. Tad ne vien pinigai lemia rezultatus. Entuziazmas, gal netgi fanatizmas, begalinis darbštumas, kuriuo ir pasižymi šių sporto šakų atstovai, treneriai, visada atneša gražių rezultatų. Siekite pergalių ir ateityje, o pinigų premijoms tikrai atrasime", - kalbėjo šalies sporto vadovas.