Atidaryta dar viena universali dirbtinės dangos sporto aikštelė

Data

2012 10 24

Įvertinimas
0
2012-10-24_universali_dirbtine_danga_ukmergeje_.jpg

Šiandien Ukmergėje, prie Taujėnų vidurinės mokyklos, atidaroma nauja universali dirbtinės dangos sporto aikštelė. Tai jau ketvirtoji aikštelė šiais metais, įrengta pagal Kūno kultūros ir sporto departamento vykdomą investicinį projektą, kurio tikslas – sutvarkyti ir pagerinti mokymo įstaigų sporto infrastruktūrą bei sudaryti sąlygas vietos bendruomenėms aktyviai leisti laisvalaikį.

„Lankantis Lietuvos regionuose džiugina daugelio, ypač mažesnių, savivaldybių požiūris į sportą. Kai kurie miestai, pavyzdžiui, Ukmergė, Druskininkai, Naujoji Akmenė sugeba rasti ir pritraukti kitų finansavimo šaltinių ir sutvarkyti aikšteles, sales, baseinus. Tokios iniciatyvos džiugina taip pat, kaip ir pasikeitęs vietos gyventojų požiūris, jog reikia saugoti ir prižiūrėti naujus objektus“, – sakė Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Klemensas Rimšelis.

Pasak departamento vadovo, valstybė, planuodama investicijas savivaldybėse, visuomet atsižvelgia į bendruomenės poreikį bei savivaldybės iniciatyvumą ir gebėjimus rasti lėšų – ne tik prisidėti statant objektą, bet ir jį naudojant prižiūrėti bei išlaikyti.

Nuo departamento vykdomo projekto pradžios 2006 m. jau įrengtos 75 aikštelės prie įvairių Lietuvos miestų ir miestelių mokyklų. Šiemet jau įrengtos aikštelės Jurbarke, Utenoje, Kaišiadoryse, planuojama įrengti dar šešias – po vieną  Kėdainiuose, Prienuose, Vievyje, Kauno rajone ir dvi Kauno mieste.

Universalios aikštelės įrengimo vertė yra apie 200 tūkst. litų. Valstybė investuoja apie 100 tūkst. litų į pačios aikštelės įrengimą, savivaldybė finansuoja ir įrengia aikštelės pagrindą bei apšvietimą.  Tokioje aikštelėje gali treniruotis futbolo, krepšinio, rankinio, tinklinio, lauko teniso ir kitų sporto šakų mėgėjai ir sportininkai.