Apie beisbolą - su tarptautinių organizacijų atstovais

Data

2002 04 29

Įvertinimas
0

Balandžio 29 d. Kūno kultūros ir sporto departamente viešėjo Tarptautinės beisbolo asociacijos (IBA) ir Europos beisbolo asociacijos (CEBA) prezidentas Aldo Notari bei Europos beisbolo asociacijos generalinis sekretorius Gastonas Panaye. Juos atlydėjo Lietuvos beisbolo asociacijos (LBA) generalinis sekretorius Petras Vilčinskas, vyriausiasis Lietuvos rinktinės treneris Virmidas Neverauskas ir LBA prezidiumo narys, Teisėjų kolegijos pirmininkas Arnoldas Ramanauskas. Svečius priėmė KKSD generalinis direktorius Vytas Nėnius, jo pavaduotojai Algirdas Raslanas bei Evaldas Skyrius.
KKSD vadovas svečiams papasakojo apie Lietuvos sporto struktūrą: kiek yra sporto federacijų, kiek veikia sporto klubų, kiek vaikų lanko sporto mokyklas. A.Raslanas paaiškino sporto organizacijų finansavimo sistemą, kai pinigai skiriami priklausomai nuo pasiektų rezultatų, todėl visiems yra atviras kelias tobulėti ir gauti didesnį finansavimą.
Kalbėdamas apie beisbolo plėtojimo perspektyvas, A.Raslanas sakė, jog gal dar ne kitais metais, bet šiek tiek vėliau būtų galima galvoti apie šios sporto šakos įtraukimą į Baltijos jūros šalių jaunių žaidynių programą. Tam pritarė IBA ir CEBA prezidentas A.Notari, sutikęs, kad sporto šaka pirmiausiai reikia sudominti jaunuosius sportininkus, iš kurių vėliau išaugs tikri meistrai. Jis džiaugėsi, kad nors Lietuva - maža šalis, bet jos beisbolininkai per gana trumpą laiką sugebėjo pasiekti neblogų rezultatų. Lietuvoje beisbolą pradėta žaisti 1922 m., o iš naujo šis žaidimas buvo atgaivintas 1987-aisiais. Šiandien tarp 38 Europos valstybių Lietuvos beisbolininkai nuolat užima apie 15 vietą, aplenkdami šalis, kuriose beisbolas žaidžiamas 50 ir daugiau metų.
"Beisbolas - labai malonus užsiėmimas, - tikino A.Notari, - tačiau jį žaisti sudėtingiau nei krepšinį - tam reikalingos specialios aikštės". Apie beisbolo aikščių padėtį Lietuvoje KKSD vadovai ir svečiai taip pat kalbėjosi. Šiuo metu Kaune yra įrenginėjama pirmoji beisbolo aikštė, ten žadėjo apsilankyti ir A.Notari bei G.Panaye. Nuo to, kokį įspūdį svečiai susidarys šio vizito metu, priklausys, ar galės LBA tikėtis paramos iš tarptautinės organizacijos. Pernai aikštės įrengimui LBA gavo 20 tūkst. dolerių.
KKSD vadovai ir svečiai apsikeitė atminimo dovanomis. Rytoj, balandžio 30 d., A.Notari ir G.Panaye viešės Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete.