Apdovanoti 2015 m. ir 2014 m. pasaulio ir Europos kultūrizmo ir fitneso čempionatų prizininkai ir jų treneriai

Data

2015 12 21

Įvertinimas
0
2015-12-21_kulturistu_apdovanojimai0.jpg

Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinis direktorius Edis Urbanavičius medaliais „Už sporto pergales“ apdovanojo 2015 m. IFBB pasaulio fitneso čempionato ir 2015 m. IFBB Europos kultūrizmo ir fitneso čempionato moterų „physique“ iki 163 cm ūgio kategorijos aukso medalio laimėtoją Aliną Čepurnienę, 2015 m. IFBB Europos kultūrizmo ir fitneso čempionato kūno fitneso iki 168 cm ūgio kategorijos aukso medalio laimėtoją Viktoriją Petraitytę, sportininkės trenerį Vidmantą Lukį,

2014 m. pasaulio fitneso čempionato klasikinio kultūrizmo kategorijos sidabro medalio laimėtoją ir Europos kultūrizmo ir fitneso čempionato klasikinio kultūrizmo kategorijos aukso medalio laimėtoją Tomą Bendoraitį, 2014 m. Europos kultūrizmo ir fitneso čempionato „Men's physique” iki 170 cm ūgio kategorijos aukso medalio laimėtoją Paulių Ratkevičių. Tomo Bendoraičio ir Alinos Čepurnienės treneriui Rinaldui Česnaičiui už nuopelnus Lietuvos sportui buvo įteiktas Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės Atminimo medalis.

E. Urbanavičius sakė, kad šio renginio tikslas ne tik pagerbti sportininkus ir jų trenerius, bet ir daugiau sužinoti bei geriau suprasti jų atstovaujamą sporto šaką. Šiaulių sporto klubo „Gylys" treneris Vidmantas Lukys pasakojo, kad Vilnius, Marijampolė, Šiauliai – tai miestai, kur senos kultūrizmo ir kūno rengybos tradicijos. Jo paties, kaip trenerio darbo stažas – daugiau nei 25 metai, per tą laiką parengti tituluočiausi auklėtiniai: Margarita Charaim (daugkartinė Lietuvos čempionė, Europos ir pasaulio čempionatų dalyvė), Richardas Mazūras (Lietuvos mišrių porų čempionas), Justinas Gelumbickas (Lietuvos čempionas), Elėja Lukytė (Europos jaunimo čempionato prizininkė) ir kt. Lietuvoje yra 28 kultūrizmo ir Fitneso klubai.

Lietuvos kultūrizmo (iki 1991 metų ji buvo vadinama atletinės gimnastikos) federacija (LKF) įkurta 1969 m. vasario 14 d. Federacijai nuo 1991m. vadovauja buvęs Lietuvos Kūno kultūros akademijos prorektorius, docentas Dr. Ramutis Kairaitis, apdovanotas Tarptautinės kultūristų federacijos (IFBB) prezidento aukso (1999 m.) ir sidabro (1991 m.) medaliais. 1991 rudenį LKF buvo priimta į IFBB ir buvo pirmoji mūsų šalies sporto organizacija, tapusi Tarptautinės sporto organizacijos nare. IFBB (International Federation of Body Building and Fitness) jungia 170 šalių nacionalines federacijas. IFBB yra vienintelė kultūrizmo ir fitneso organizacija pasaulyje, kuriai suteikta narystė GAISF (Tarptautinė sporto federacijų generalinė asamblėja). Nuo 1986 m. IFBB varžybose vykdoma dopingo kontrolė, kuri atitinka šiai procedūrai keliamus Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) reikalavimus. IFBB taip pat dalyvauja pasaulio žaidynėse, kuriose kas ketverius metus varžosi neolimpinių sporto šakų atletai. LKF nuo 2002 m. yra Europos kultūrizmo ir fitneso federacijos (EBFF) narė. Pirmasis oficialus Lietuvos čempionatas (konkursas) buvo surengtas 1966 m. Vilniuje. Nors 1973–1985 m. oficialios šios sporto šakos varžybos TSRS Sporto komiteto įsakymu buvo draudžiamos ir vadinamos buržuaziniu sportu, Lietuvoje jos vykdavo neoficialiai. LKF kasmet (tradiciškai – pavasarį) rengia šalies čempionatą, rudenį – Lietuvos taurės varžybas. Organizuojami ir tarptautiniai turnyrai.

Daugiau nei 20 metų sportuojanti Alina Čepurnienė sakė, kad dabar madingas sveikas, gražus, proporcingas kūnas, galbūt tai ir traukia jaunimą, o pasak jos, „kartą paragavęs, negali sustoti...“ Paulius Ratkevičius pasakojo, kad 2012 m. pirmą kartą įvesta „men‘s physique“ kategorija, kuri labai patraukli jaunimui. Susitikimo metu buvo kalbama apie draudžiamų preparatų naudojimą ir trenerių atsakomybę šiuo klausimu, finansavimo problemas ir galimus sprendimus. E. Urbanavičius akcentavo, kad finansuojant federacijas siekiama aiškumo, viešumo, skaidrumo. Taip pat siekiama kurti tokią sporto valdymo sistemą, kur kiekvienas įdėtas euras duotų grąžą.