Apdovanoti 2015 m. Europos ir pasaulio jėgos trikovės čempionatų prizininkai

Data

2015 12 21

Įvertinimas
0
2015-12-21_jegos_trikoves_sveikinimas1.jpg

Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinis direktorius Edis Urbanavičius padėkomis apdovanojo 2015 m. Europos jėgos trikovės jaunių, jaunimo čempionato prizininkus:

jaunių grupės svorio kategorijos iki 105 kg I vietos laimėtoją Robertą Bartkevičių, jo trenerį Romualdą Keniausį, jaunių grupės svorio kategorijos iki 66 kg I vietos laimėtoją Luką Kudrešovą, jo trenerį Anatolijų Kondratenką, jaunimo grupės svorio kategorijos iki 57 kg III vietos laimėtoją Mildą Brūverę, jos trenerį Raimundą Linkauską, jaunių grupės svorio kategorijos iki 105 kg III vietos laimėtoją Luką Marcelį, jo trenerį Povilą Andrulionį, jaunių grupės svorio kategorijos iki 53 kg I ir II vietų laimėtoją, pasaulio classic jėgos trikovės jaunių, jaunimo, suaugusių, veteranų čempionato jaunių grupės svorio kategorijos iki 53 kg I vietos laimėtoją, pasaulio jėgos trikovės čempionato II vietos ir Europos jėgos trikovės čempionato II vietos laimėtoją Egidijų Valčiuką, jo trenerį Antaną Gricių, 2015 m. pasaulio classic jėgos trikovės jaunių, jaunimo, suaugusių, veteranų čempionato jaunimo grupės svorio kategorijos iki 74 kg III vietos laimėtoją Paulių Pupinį, jo trenerį Žydrūną Savicką, moterų II grupės svorio kategorijos iki 57 kg I vietos laimėtoją Daivą Žarovienę.

E.Urbanavičius, sveikindamas sportininkus su laimėjimais, sakė, kad jėgos trikovė nėra prioritetinė sporto šaka, todėl jai dėmesys nėra didelis, tačiau visgi yra. Federacijos prezidentas Raimundas Linkauskas sakė, kad yra siekiama, kad jėgos trikovė taptų olimpine sporto šaka, yra pasirašytas susitarimas su Pasauline antidopingo agentūra (WADA), buvo patikrinta 10 sportininkų, visų mėginiai buvo neigiami. Jėgos trikovėje yra įvesta nauja rungtis be specialios aprangos. Pasak R. Linkausko, anksčiau buvo juntama konkurencija iš sunkiosios atletikos federacijos, tuo tarpu dabar pripažįstama, kad jėgos trikovė yra atskira sporto šaka. E.Urbanavičius domėjosi, ar tai klubinė, ar daugiau mokyklų sporto šaka. R. Linkauskas pasakojo, kad Lietuvoje yra 22 sporto klubai, jie bendradarbiauja su sporto centrais ir sporto mokyklomis.

Į klausimą, kuo patraukli ši sporto šaka, jaunieji sportininkai pasakojo, kad ne vienam jų pasiūlė jėgos trikovę treneriai, kiti rinkosi šį sportą tiesiog iš nuobodulio ir neturėjimo ką veikti, treti norėjo būti stiprūs, ištvermingi, sugebėti už save pakovoti. Buvo kalbama apie tai, kad šis sportas populiarėja merginų tarpe, jėgos trikovėj tarp merginų yra tokia pat konkurencija, kaip ir tarp vyrų.

Susitikimo metu taip pat buvo aptartos finansinės federacijos problemos. Pasak federacijos prezidento, veždama sportininkus į čempionatus, federacija sumoka starto mokesčius, dopingo kontrolės išlaidas ir prisideda prie transporto išlaidų apmokėjimo, tačiau lėšų nuolat trūksta, ypač jų trūksta inventoriaus įsigijimui.