Apdovanoti 2008-ųjų geriausieji

Data

2008 12 16

Įvertinimas
0
2008-12-16  Apdovanoti 2008-ųjų geriausieji.jpg

Gruodžio 15 dieną Vilniuje, Nacionaliniame operos ir baleto teatre, buvo pagerbti ir apdovanoti geriausi 2008 metų Lietuvos sportininkai ir jų treneriai. Iškilmėse dalyvavo Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas, Seimo nariai, šalies sporto vadovai ir sporto visuomenė.
Geriausiu Lietuvos sportininku buvo išrinktas Pekino olimpinių žaidynių šiuolaikinės penkiakovės varžybų sidabro medalio laimėtojas Edvinas Krungolcas.
Geriausiam metų sportininkui Seimo pirmininkas A.Valinskas įteikė tradicinį LTOK prizą Stanislovo Kuzmos skulptūrą „Šaulys“. KKSD generalinis direktorius Algirdas Raslanas įteikė "Nikės" skulptūrėlę, o dovaną – vardinį šveicarišką laikrodį „Omega“ įteikė „Lietuvos ryto“ vyriausiasis redaktorius Gedvydas Vainauskas ir „Olifėjos“ generalinis direktorius Antanas Muraška. „Pasižadu, kad ir po ketverių metų Londone stengsiuosi. O dabar norėčiau padėkoti visai Lietuvai. Ačiū!“ – iškilmių pabaigoje sakė E.Krungolcas.  KKSD ir LTOK  prizais buvo apdovanotas E.Krungolco bei antrosios vietos laimėtojo geriausių sportininkų rinkimuose Pekino bronzos medalininko Andrejaus Zadneprovskio treneris Jurijus Moskvičiovas. Trečia geriausių šalies sportininkų rinkimuose buvo Pekino vicečempionė buriuotoja Gintarė Volungevičiūtė. Jai ir Andrejui taip pat buvo įteikti šveicariški laikrodžiai bei  KKSD ir LTOK prizai.


Iškilmių pradžioje grupės „Fuego“ dainininkai atliko Lietuvos himną, sveikinimo kalbą pasakė Seimo pirmininkas A.Valinskas. „Noriu pasakyti ne tai, kas parašyta lape, o kas yra širdyje....Ačiū, kad esate...“ – sakė Seimo Pirmininkas sportininkams, sporto visuomenei. Buvo perskaitytas Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus sveikinimas.
KKSD generalinis direktorius Algirdas Raslanas įteikė Lietuvos krepšinio federacijos generaliniam sekretoriui Mindaugui Balčiūnui geriausiai 2008 m. Lietuvos komandai – Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei, Pekine užėmusiai 4 vietą, skirtą apdovanojimą – „Nikės“ skulptūrą, o LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas – taurę.


A.Raslanas ir A.Poviliūnas apdovanojo ir 4–10 vietų laimėtojus: Virgilijų Alekną ir jo trenerį masažuotoją Zigmą Živatkauską (4 vieta), Mindaugą Mizgaitį ir jo trenerį bei tėvą Valentiną Mizgaitį (5 vieta). 4–10 vietų laimėtojams buvo įteikti ir „Baltic Amadeus“ prizai.


Dėl įvairių priežasčių iškilmėse negalėjo dalyvauti krepšininkas Ramūnas Šiškauskas (6 vieta), jo prizą atsiėmė pirmasis krepšininko treneris Jonas Žižliauskas, galiūnas Žydrūnas Savicas (7 vieta), stalo tenisininkė Rūta Paškauskienė (8 vieta), kurios prizus atsiėmė mama ir trenerė Roma Garkauskienė, nebuvo ir dviratininkės Vilijos Sereikaitės (9 vieta) bei baidarininkų Raimundo Labucko ir Tomo Gadeikio (10 vieta) ir jų trenerių.