Sukurtas sporto metų logotipas

2017 metus Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė Sporto metais. Sporto metų tikslas – pabrėžti sporto naudą sveiko gyvenimo būdo, švietimo, socialinio gyvenimo ir ekonomikos srityse, didinti visuomenės supratimą, kad fizinis aktyvumas, sportavimas yra darnios asmenybės prielaida ir visuotinė vertybė. 

Šia proga Kūno kultūros ir sporto departamento užsakymu buvo sukurtas „2017 sporto metų” logotipas. Logotipo autorius UAB „Multiplex” dizaineris – Kostas Stankevičius. 

Logotipą sudaro dvi dalys – grafinė ir tekstinė. 

Grafinė dalis vaizduoja sportinės veiklos įvairovę, tautiškumą, bei Lietuvai būdingas sporto šakas. Minimalistinės detalės sudaro ornamentinę visumą, kurią galima skaidyti ir naudoti įvairiais būdais. Logotipo spalvos yra gausios ir švelnios. Grafinę dalį sudaro keturios pagrindinės spalvos ir keli jų atspalviai. Esant reikalui spalvas galima keisti, bet būtina išlaikyt švelnumą ir spalvų gausą.

Tekstinei daliai yra parinktas modernus, naujausias grafinio dizaino tendencijas atitinkantis šriftas, kuriame yra kelios minimalios netradicinės detalės.

Kartu abi logotipo dalys pagrindinėje versijoje komponuojasi į kvadratą. 

2017 Sporto metų logotipas yra išimtinė Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės nuosavybė. Naudojimas komerciniais tikslais yra draudžiamas be išankstinio rašytinio departamento sutikimo. 

2017 Sporto metų logotipą griežtai draudžiama naudoti alkoholio, tabako, lošimo, greitojo kredito reklamoje ir kitoje neigiamą poveikį nepilnamečiams darančioje informacijoje. 2017 Sporto metų logotipo negalima naudoti ir tais atvejais, kai jo naudojimas galėtų diskredituoti logotipą ar pakenkti Lietuvos valstybės įvaizdžiui. 

Ženklas yra viešai prieinamas ir nemokamas. Kviečiame sporto organizacijas, įstaigas vykdančias Sporto metų renginius naudoti 2017 Sporto metų logotipą.

Logotipo atsisiuntimas galimas šiais formatais žemiau esančiomis nuorodomis (skliaustuose nurodytas užimamas failo dydis kompiuterio kietajame diske):

- JPG (759 Kb),

- PNG (74 Kb),

- AI (1777 Kb),

- EPS (1366 Kb, supresuotas ZIP formatu),

- PDF (905 Kb).

Išsamų logotipo aprašymą PDF formatu galite atsisiųsti paspaudę čia.

Lietuvos Respublikos Seimo nutarimą „Dėl 2017 metų paskelbimo Sporto metais“ galite atsisiųsti paspaudę čia.

Sporto metų minėjimo 2017 metais planą galite rasti paspaudę čia.

„2017 sporto metų“ savivaldybių renginių planą galite rasti paspaudę čia.

Paskutinė atnaujinimo data: 2018-07-03