Lietuvos Respublikos Seime paminėtos svarbios sporto istorijos datos

2017 metus Lietuvos Respublikos Seimas buvo paskelbęs Sporto metais, ta proga, gruodžio 6 d. Lietuvos Respublikos Seime Kovo 11-osios Akto salėje įvyko šventinė konferencija, skirta istorinėms sporto datoms – pirmojo Kūno kultūros ir sporto įstatymo 85-mečiui ir Europos krepšinio čempionato 80-mečiui – paminėti Susirinkusius šventinės konferencijos dalyvius pasveikino Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinis direktorius Edis Urbanavičius.

Artūras Poviliūnas, Pasaulio lietuvių sporto asociacijos ir Lietuvos olimpinės akademijos prezidentas padarė pranešimą apie olimpinį sąjūdį Nepriklausomoje Lietuvoje. Lietuvos sporto muziejaus direktorius Pranas Majauskas apžvelgė sporto istorijos raidą nuo 1932 metų, kai buvo priimtas pirmasis Kūno kultūros ir sporto įstatymas, o legendinis krepšinio treneris Vladas Garastas dalijosi mintimis apie krepšinio istorijos ištakas ir kaip Lietuva 1937 metais tapo Europos čempione. Krepšinio šiandienos aktualijas ir krepšinio strategiją pristatė Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Špokas. Švietimo ir mokslo ministerijos kancleris Tomas Daukantas kalbėdamas apie kūno kultūros ir sporto įstatymo dabartį, sakė, kad sportą vertina ne tik didžiųjų laimėjimų, tarptautinio įvaizdžio požiūriu, bet jį laiko svarbiu socialiniu reiškiniu reikšmingu  švietimo, sveikatinimo, rekreacijos, visuomeniškumo ir kultūros plėtojimui.

Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ prezidentas Bronislavas Algis Vasiliauskas įteikė Vladui Garastui, 2017 m. BEACTIVE Europos sporto savaitės ambasadoriui Lietuvoje, Europos Komisijos  specialią padėką už sporto ir fizinio aktyvumo propagavimą.

Konferencijai pirmininkavęs Lietuvos Respublikos Seimo Jaunimo ir sporto komisijos pirmininkas Kęstutis Smirnovas tarė baigiamąjį konferencijos žodį, padėkojo pranešėjams ir visiems dalyviams.

Įrašų
puslapyje