Vaikai toliau mokysis plaukti

Data

2018 03 27

Įvertinimas
1
DSC06417cc.jpg

2018 metais 12-ai vaikų mokymo plaukti projektų, kuriuose planuojama įtraukti miestų ir kaimų vaikus, taip pat vaikus su negalia, skirti 235 tūkst. eurų Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo lėšų.

Projektams, kurių tikslas – išmokyti kuo daugiau šalies vaikų plaukti ir saugiai elgtis vandenyje ir prie vandens, 2017 metais buvo skirta 214 tūkst. eurų iš Kūno kultūros ir sporto departamento valdomų valstybės biudžeto asignavimų. Dvylikos nevyriausybinių organizacijų projektuose dalyvavo 3685 vaikai iš trisdešimt keturių Lietuvos savivaldybių.

Vaikų mokymo plaukti priemonę departamentas 2017 metais įgyvendino atsižvelgdamas į teigiamą vykdymo patirtį bei didėjantį vaikų ir jų tėvelių dėmesį mokymuisi plaukti.

Pernai vaikų mokymo plaukti pratybos buvo organizuojamos vadovaujantis metodinėmis rekomendacijomis „Plaukimo ir saugaus elgesio prie vandens pamokos pradinukams“ (autorė - Lietuvos sporto universiteto docentė, mokslų daktarė Ilona Judita Zuozienė). Remiantis šiomis rekomendacijomis, pradinis vaikų mokymo plaukti etapas turėtų apimti 32 praktinių pratybų ciklą. Departamento skirtomis lėšomis 2017 metais vyko 22 pratybos kiekvienam projekte dalyvavusiam vaikui, tai keturiomis pratybomis daugiau nei ankstesniais metais, o likusią pratybų dalį 2018 metų pavasarį finansuoti buvo kviečiamos savivaldybės bei rėmėjai.

Praktinės plaukimo mokymo pratybos vaikams vyko rugsėjo-gruodžio mėnesiais. Projekto pabaigoje kiekvienas vaikas gavo asmeninį pažymėjimą, kuriame nurodyti jo įgyti plaukimo gebėjimai ir jų lygis, būtent: gebėjimas plūduriuoti horizontalioje ir vertikalioje padėtyje, keisti kūno padėtį, panerti po vandeniu ir ištraukti ant dugno gulintį daiktą, judėti į priekį su lenta, nuplaukti 25 m nugara arba krauliu. 

Per 2010–2017 metų laikotarpį departamento skirtomis valstybės biudžeto bei projektų partnerių lėšomis buvo išmokyti plaukti ir saugiai elgtis vandenyje ir prie vandens daugiau nei 22 tūkstančiai pradinukų.

Lietuvoje vaikų mokymas plaukti organizuojamas nuo 2008 metų, Lietuvos Respublikos Vyriausybei 2008 m. spalio 22 d. nutarimu Nr. 1094 patvirtinus Vaikų mokymo plaukti Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklose programą.

Vaikų mokymo plaukti 2017 metais ataskaita pateikiama čia.

UA-40809168-1