Departamento apdovanojimai

Tikslas – pagerbti ir paskatinti sportininkus, trenerius, kūno kultūros ir sporto specialistus, organizatorius, rėmėjus, Lietuvos Respublikos vadovus ir užsienio svečius, prisidėjusius prie kūno kultūros ir sporto plėtros Lietuvoje.

Kūno kultūros ir sporto departamento apdovanojimų nuostatai
Kūno kultūros ir sporto departmaento apdovanojimų nuostatų pakeitimo

Apdovanojimų kategorijos

 1. Specialus apdovanojimas – Lietuvos nusipelniusio trenerio ženklas, Lietuvos nusipelniusio sportininko ženklas, Lietuvos nusipelniusio sporto darbuotojo ženklas.

 2. Padėka – apdovanojami sportininkai, užėmę prizines vietas pasaulio, Europos jaunimo, jaunių čempionatuose, Universiadose, pasaulio kariškių žaidynėse, jų treneriai; sporto veteranai, užėmę prizines vietas pasaulio, Europos sporto veteranų čempionatuose; sporto mokslo, sporto medicinos darbuotojai, vadybininkai, prisidėję rengiant didelio meistriškumo sportininkus ir/ar prie kūno kultūros ir sporto plėtojimo Lietuvoje; kūno kultūros mokytojai, vadybininkai, sporto žurnalistai, visuomenininkai, rėmėjai, ugdymo įstaigos, nevyriausybinės kūno kultūros ir sporto organizacijos ir kiti fiziniai ir juridiniai asmenys, prisidėję prie kūno kultūros ir sporto plėtojimo Lietuvoje.

 3. Vienetiniai proginiai apdovanojimai – plaketė, dekoratyvinė lėkštė, vaza, skulptūra, meno kūrinys ir kt., gali būti teikiami kūno kultūros ir sporto darbuotojams, baigusiems karjerą sportininkams, treneriams, sporto ir kitoms organizacijoms jubiliejų ir sukakčių proga. 

 4. Atminimo medalis – teikiamas sportininkams, jų treneriams, kūno kultūros mokytojams, dėstytojams, sporto žurnalistams, sporto vadybininkams, visuomenininkams, rėmėjams ir kitiems asmenims, ženkliai prisidėjusiems prie kūno kultūros ir sporto plėtojimo Lietuvoje ir/ar asmeninių jubiliejų ir sukakčių (40 ir daugiau metų) proga.

 5. Padėkos medalis „Gratitudo“ gali būti teikiamas buvusiems sportininkams, treneriams, kūno kultūros darbuotojams ir kitiems asmenims už ilgametį darbą kūno kultūros ir sporto srityje, asmeninį indėlį į kūno kultūros ir sporto plėtotę ir/ar asmeninių jubiliejų ir sukakčių proga.

 6. Medalis „Už sporto laimėjimus“ – teikiamas sportininkams, iškovojusiems prizines vietas olimpinėse žaidynėse, pasaulio, Europos čempionatuose, jų treneriams.

 7. Aukso, sidabro, bronzos medalis Už nuopelnus Lietuvos sportui“ – teikiamas kūno kultūros ir sporto specialistams, kitiems Lietuvos ir užsienio asmenims asmeninių jubiliejų ir sukakčių progomis (50 ir daugiau metų)ir/arba už kūno kultūros ir atskirų sporto šakų plėtrą Lietuvoje.

 8. Sporto garbės kryžiusteikiamas kūno kultūros ir sporto specialistams, kitiems Lietuvos ir užsienio asmenims asmeninių jubiliejų ir sukakčių progomis ir/arba už reikšmingą indėlį plėtojant kūno kultūrą ir sportą, sporto vadybą, sporto mokslą ir kitas su kūno kultūra ir sportu susijusias sritis Lietuvoje.

 9. Sporto garbės komandoro ženklas  teikiamas kūno kultūros ir sporto specialistams ir kitiems Lietuvos ir užsienio asmenims, valstybės vadovams asmeninių jubiliejų ir sukakčių progomis ir/arba už labai didelį indėlį plėtojant kūno kultūrą ir sportą, sporto vadybą, sporto mokslą ir kitas su kūno kultūra ir sportu susijusias sritis Lietuvoje.

 10. Antro laipsnio ordinas „Už nuopelnus Lietuvos sportui“  teikiamas kūno kultūros ir sporto specialistams, kitiems Lietuvos ir užsienio šalių asmenims, valstybės vadovams už ypatingą asmeninį indėlį į kūno kultūros ir sporto plėtotę, sporto vadybą ir kitas su kūno kultūra ir sportu susijusias sritis Lietuvoje ir/ar asmeninių jubiliejų proga. .

 11. Pirmo laipsnio ordinas su grandine „Už nuopelnus Lietuvos sportui“ – teikiamas kūno kultūros ir sporto specialistams, kitiems Lietuvos ir užsienio šalių asmenims, valstybės vadovams už ypatingus nuopelnus kuriant ir plėtojant Lietuvos sporto sistemą. Sprendimą priima KKSD generalinis direktorius.

 12. Sporto garbės žvaigždė  teikiama olimpinių ir neolimpinių sporto šakų sportininkams, jų treneriams, neįgaliesiems sportininkams ir jų treneriams už ypač aukštus sportinius pasiekimus, visą sportinę karjerą, kilnų, garbingą sportinį elgesį, Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje; taip pat sporto organizatoriams, sporto žurnalistams, kūno kultūros ir sporto specialistams, kitiems Lietuvos ir užsienio šalių asmenims už viso gyvenimo nuopelnus ir Lietuvos vardo garsinimą kūno kultūros ir sporto srityje.

 13. Lietuvos sporto apdovanojimų prizas  teikiamas geriausiems metų sportininkams ir geriausiai metų sporto komandai.

Dėmesio!  
1. Raštas dėl apdovanojimo su išsamiu kandidato veiklos ir nuopelnų aprašymu teikiamas KKSD generalinio direktoriaus vardu prieš 5 dienas iki jubiliejaus ar kitos progos.
2. Siūlymus gali teikti šalies sporto federacijos, sąjungos, asociacijos, šalies savivaldybių kūno kultūros ir sporto padaliniai, kitos valstybės institucijos ir įstaigos, taip pat viešosios įstaigos, KKSD skyriai.
3. Apdovanojimą iškilmingoje aplinkoje įteikia KKSD generalinis direktorius arba jo įgaliotas asmuo. 

Dėl papildomos informacijos apdovanojimų klausimais teirautis
darbo dienomis tel. 8 694 35 251 arba el. paštu dalia.galnaityte@kksd.lt 

 

 Lietuvos nusipelniusio trenerio ženklas

 

 

Lietuvos nusipelniusio sportininko ženklas

 

Lietuvos nusipelniusio sporto darbuotojo ženklas

 

Padėka

 

Atminimo medalis

 

  I laipsnio ordinas su grandine

 

 II laipsnio ordinas

 

 Aukso, sidabro, bronzos medalis

 

 Sporto garbės kryžius

  

 

 Sporto garbės komandoro ženklas

 

 

  Medalis „Už sporto laimėjimus“

 

 

Padėkos medalis „Gratitudo“

 

 Reprezentacinis prizas

    

 

 Dekoratyvinė lėkštė

   

 

Sporto garbės žvaigždė 

 

Lietuvos sporto apdovanojimų prizas 

 

 

Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004-2015 m. apdovanotų asmenų sąrašas (Duomenys iki 2017-08-04)

Paskutinė atnaujinimo data: 2018-01-31
UA-40809168-1